نامگذاری معابر جدیدالاحداث نسیم شهر به زودی انجام می شود/ مردم امیدوار به عدم حذف واژه شهید از نام معابر جدید

مسئولان شهرستان بهارستان و نسیم شهر باتشکیل جلسه جزئیات نامگذاری معابر جدیدالاحداث این شهر را بررسی کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، نشست کمیته نامگذاری معابر و اماکن عمومی شهر با حضور محمدی رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران بهارستان، نمایندگان فرمانداری شهرستان، بخشداری بوستان، شورای اسلامی شهر و کارشناسان ادارات بخش بوستان و شهرستان بهارستان برگزار گردید.

بنابر این گزارش، مطابق بند ۲۴ماده ۷۱ قانون تشکیلات، وظایف و انتخاب شوراهای اسلامی کشور ، نامگذاری معابر، میادین، خیابان‌ها و کوچه در حوزه شهری و همچنین تغیر نام آن‌ها توسط شورای اسلامی شهر انجام خواهد گرفت که امیدواریم در نامگذاری‌های جدید به وجود واژه شهید تایلو‌های معابر شهری توجه کافی صورت بگیرد.

دبیر نامگذاری معابر نسیم شهر در حاشیه این نشست، عنوان داشت: در طول این جلسه علاوه‌بر بررسی و ارائه پیشنهادات، در رابطه با نامگذاری برخی معابر جدید الاحداث و فاقد نام بخش بوستان نیز تصمیمات مهمی اتخاذ شد.

دبیر شورای نامگذاری معابر نسیم شهر درپایان باتوجه به نقش شهروندان در نامگذاری معابر شهری، افزود: از عموم شهروندان گرامی ساکن در محله‌های مختلف شهر تقاضا داریم هر گونه مشکل معابر مبنی بر نبود تابلو یا نام معبر را طی تماس با شماره ۵۶۷۷۱۱۳۳ اطلاع دهند.

گفتنی است اسامی پیشنهادی برای معابر نسیم شهر در راستای تایید نهایی به شورای اسلامی شهر ارسال خواهد شد، که این امر به این معنی است که نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر تاثیر به سزایی در حفظ واژه شهید در معابر شهری و جلوگیری از پیشبرد اهداف دشمنان در جهت حذف کلی واژه‌هایی نظیر شهید، شهادت و جهاد و… دارند.

همچنین محمد مهدوی عضو شورای اسلامی نسیم شهر در نشست مذکور با اشاره به اهمیت اسامی معابر اصلی و اینکه اسامی معابر باید بیانگر هویت و فرهنگ منطقه باشد، تصریح کرد: باتوجه به وسعت پیدا کردن شهر لزوم نامگذاری معابر وجود دارد و شورای اسلامی شهر نیز با عنایت به قوانین متولی اصلی در این امر می باشد و لزوم نامگذاری معابر و تغییر نام در شهر ایجاب می کند که از این قبیل جلسات برگزار شود تا با ارائه راهکار و برنامه مناسب نامگذاری معابر جدید انجام شود.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.