نامزد دموکرات، برنده انتخابات سنا در «آریزونا» شد

یک سناتور دموکرات دیگر به جمع سناتورهای حزب دموکرات در آمریکا اضافه شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، پس از چند روز از برگزاری انتخابات میان دوره‌ای در آمریکا، نتیجه انتخابات سنا در ایالت آریرزونا اعلام شد.

براساس گزارش آسوشیتدپرس، کریستن سینما نامزد حزب دموکرات بر رقیبش مارتا مک سالی از حزب جمهوری‌خواه پیروز شد.

طبق گزارش ان‌بی‌سی، بعد از پایان روند شمارش آرا در انتخابات سنای آمریکا در ایالت «آریزونا» این نامزد دموکرات توانست با ۴۹.۶۸ درصد آرا کرسی سنا را از رقیب جمهوری‌خواهش بگیرد.

«مارتا مک سالی» نامزد جمهوری‌خواه و مورد حمایت ترامپ که ۴۷.۹۶ درصد آرا را کسب کرد و از کرسی سنا جا ماند، شکست در این رقابت را پذیرفت.

خانم کریستن سینما که برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ توانسته بود با پیروزی در انتخابات مجلس نمایندگان به کنگره راه یابد، اولین عضو کنگره آمریکا است که علنا تمایلات دو جنس گرایی دارد.

او در حالی جانشین «جف فلیک» سناتور ارشد جمهوری‌خواه ایالت آریزونا می‌شود که دموکرات‌ها در ۳۰ سال اخیر همواره در این ایالت از جمهوری‌خواهان شکست خورده بودند.

فلیک سال گذشته به دنبال اختلاف‌نظرهای اساسی با مواضع دولت دونالد ترامپ اعلام کرد که در پایان این دوره خود در مجلس سنا، دیگر در انتخابات نامزد نخواهد شد.

بعد از انجام انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا و اعلام نتایج، جمهوری‌خواهان توانستند اکثریت خود بر این مجلس را حفظ کنند هر چند نتیجه انتخابات سنا در سه ایالت به دلیل اعتراض‌ها و نزدیکی بیش از حد رقبا هنوز نهایی نشده اما حزب جمهوری‌خواه با کسب ۵۱ کرسی اکثریت خود را حفظ کرده است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.