نابسامانی بازار گوشت قرمز و سفید به دلیل واردات رانتی و محدود نهاده‌هاست

نماینده دهلران در مجلس گفت: نابسامانی‌های اخیر بازار گوشت قرمز و سفید به دلیل عدم مدیریت دولت و شرکت پشتیبانی دام است که نتوانسته‌اند نهاده‌های دامی را به موقع تحویل بدهند و وقتی واردات نهاده‌های دامی دست تعداد محدودی است وضعیت بغرنج‌تر است.

به گزارش بهارستانه به نقل از فارس، شادمهر کاظم‌زاده نماینده مردم دهلران در مجلس شورای اسلامی درباه نوسانات نرخ گوشت قرمز و سفید گفت: تنظیم بازار با زور و اجبار امکان ندارد و نمی‌توان با استفاده از ابزار قدرت قیمت‌ها را پایین نگه داشت این در حالی است که قیمت نهاده‌‌های دامی افزایش پیدا کرده و همین موضوع بر نرخ تمام شده تأثیر می‌گذارد.

وی افزود: متأسفانه دولت توان و عرضه تأمین نهاده‌های مالی و تثبیت قیمت آن را ندارد و به همین دلیل باعث شده که مرغدار سویا و ذرت را به ۳ برابر قیمت از بازار آزاد خریداری کند.

نماینده مردم دهلران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وقتی واردات نهاده‌های دامی دست تعداد محدودی از افرادی است که با وزارت جهاد کشاورزی ارتباط دارند چگونه می‌توان قیمت بازار گوشت قرمز و سفید را کنترل کرد.

کاظم‌زاده گفت: دولت باید نهاده‌‌های دامی را با قیمت مناسب در اختیار دامدار قرار دهد تا بتواند بازار را در ثبات نگه دارد.

وی گفت: نابه‌سامانی‌های اخیر بازار گوشت قرمز و سفید به دلیل عدم مدیریت دولت است و شرکت پشتیبانی دام هم نمی‌تواند در این زمینه اقدام اساسی کند زیرا نهاده‌های دامی را به موقع تحویل دامدار نداده است.

نماینده مردم دهلران در مجلس شورای اسلامی افزود: متأسفانه دولت نتوانسته کامیون‌داران را برای جابه‌جایی نهاده‌های دامی و محصولات دامی راضی نگه دارد این در حالی است که آنها با افزایش نرخ باربری هزینه‌های تمام شده را برای دامداران افزایش دادند.

کاظم‌زاده گفت: زمانی که دولت نمی‌تواند حمل و نقل و محصولات کشاورزی را مدیریت کند و تأمین نهاده‌های دامی را هم به حال خود رها کرد مرغدار و دامدار باید چه کنند؟ در حالیکه قیمت تمام شده برای این افراد بالاتر رفته و مردم متضرر اصلی این جریان هستند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.