مکتب شهید فخری زاده مکتب خدمت بود

امام جمعه گلستان گفت: شخصیت شهید فخری زاده شخصیتی بود که عمری به صورت گمنام،بدون هیچ چشم داشت و توقع به نظام اسلامی و مردم خدمت نمود.

به گزارش بهارستانه، حجت الاسلام و المسلمین نورپور امام جمعه گلستان در نماز سیاسی عادی این هفته گلستان  ضمن تسلیت ارتحال ملکوتی حضرت آیت الله مصباح فرمودند: حضرت آیت الله مصباح ،شاگرد امام راحل و یار دیرنیه مقام معظم رهبری بودند،ایشان عالم ربّانی ،فقید،فیلسوف،مجاهد و متفکری برجسته و از استوانه های حوزه علمّیه قم و عمّار انقلاب بودند.

وی در ادامه افزود: رحلت این عالم بزرگوار خسارت جبران ناپذیری است که « إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَهٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْءٌ» از خداوند متعال علو درجات برای آن عزیز سفر کرده را مسألت می کنیم و امید است از آثار و کتب ایشان غفلت نکنیم.

خطیب نماز جمعه  گلستان در ادامه به اربعین شهادت دانشمند هسته ای و دفاعی کشورمان شهید دکتر محسن فخری زاده اشاره کرد و گفت :شهید فخری زاده شخصیتی عالم،اندیشمند،سخت کوش،با اراده فولادین،سلیم النفس،ساده زیست بود شخصیتی که مقام معظم رهبری از او به عنوان دانشمند برجسته و ممتاز و عنصر علمی کم نظیر یاد کردند.

وی در ادامه افزود: شخصیت فخری زاده شخصیتی بود که عمری به صورت گمنام،بدون هیچ چشم داشت و توقع به نظام اسلامی و مردم خدمت نمود ؛ شخصیتی که دشمنان ،او را از ما بهتر می شناختند و روی او حسّاسیت خاصی داشتند.

حجت الاسلام و المسلمین نورپور سالروز عملیات کربلای ۵ را گرامی داشت و گفت : عملیات کربلای ۵ که بعد از ۱۵ روز از عملیات کربلای ۴ انجام گرفت از عملیات های بزرگ وتاثیر گذار ۸ سال دفاع مقدس بود.

امام جمعه بخش گلستان در ادامه خطبه ها افزودند: در این شهرستان مشکلات متعددی وجود دارد،از جمله با این همه تراکم جمعیت در این منطقه متاسفانه هلال احمر در این شهرستان وجود ندارد و ضرورت دارد که نسبت به استقرار اداره هلال احمر دراین شهرستان اقدامات لازم انجام پذیرد.

حجت الاسلام نورپور با اشاره به کمبود فضای آموزشی و ورزشی در منطقه خاطر نشان کردند : با وجود صد ها خانواده و دانش آموز شاهد هستیم که در برخی از نقاط شهرستان همانند الهیه یک مدرسه ابتدایی وراهنمایی وجود ندارد و دانش آموزان مجبور هستند مسافت زیادی را برای تحصیل طی نمایند.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.