امام جمعه بخش گلستان:

موعظه عامل هدایت انسان توسط خداوند است/ درختان مسیر امامزاده باقر (ع) نباید قطع شوند

امام جمعه بخش گلستان گفت: قطع کردن و خشکاندن درختان در مسیر امامزاده باقر (ع) به شهرستانک باید هر هچه سریع‌تر متوقف شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، حجت الاسلام والمسلمین محمود نورپور امام جمعه بخش گلستان باتاکید بر عوامل هدایت انسان، اذعان داشت: وجود پیامبران و ائمه معصومین، آیات و روایات و عقل و تفکر از عوامل هدایت انسان توسط خداوند متعال به شمار می رود و پروردگار عالم برای هدایت بشر علاوه بر این‌ها موعظه را قرار داده که قرآن مجید از جمله مهم‌ترین موعظه‌ها می باشد.

وی در ادامه با بیان اهمیت موعظه، به چند مورد اشاره کرد و گفت: یکی از این موارد تاریخ است که مملو از عبرت‌ها می باشد؛ همانند داستان یوسف پیامبر که به خاطر عبودیت از بردگی به اوج عزت رسید و سرگذشت نمرودها، فرعون‌ها، معاویه و خاندان اموی و حکام ظالمی همانند خاندان پهلوی و صدام در عصر حاضر که جز نفرین و بدنامی چیزی از آنان باقی نمانده و لذا همه این‌ها عبرت بشریت می باشند.

حجت الاسلام والمسلمین نورپور در رابطه با انواع دیگر موعظه، تصریح کرد: تفکر در احوال مریضان که از نعمت سلامتی محروم می باشند و سیر در احوالات و عوالم مرگ و اهل قبرستان نیز از موعظه‌های تامل برانگیز است که ثابت می نماید جاودانگی انسان مربوط به این دنیای مادی نبوده و مرگ سرنوشت هر انسانی است.

وی همچنین با تبریک هفته نیروی انتظامی به همه کارکنان این نیروی پرافتخار، بیان داشت: نیروی انتظامی ملجا مردم و بازوان توانمند رهبری و نظام می باشد و مردم نیز قدرشناس این همه خدمت صادقانه پلیس در جامعه می باشند.

امام جمعه بخش گلستان درپایان باتوجه به لزوم جلوگیری از قطع و خشکاندن درختان در مسیر امامزاده باقر (ع) به شهرستانک، خاطرنشان کرد: درخت و فضای سبز از سرمایه‌های حیاتی می باشد و لازم است با عنایت به کمبود فضای سبز در سطح شهرستان بهارستان از این گونه اقدامات مخرب جلوگیری شود.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.