رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهارستان:

موضوع عفاف و حجاب از اصلی‌ترین مولفه‌های فرهنگ جامعه است

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهارستان گفت: موضوع عفاف و حجاب به عنوان یکی از اصلی‌ترین مولفه‌های فرهنگ جامعه باید مورد توجه دستگاه‌های اجرایی قرار بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهارستان با موضوع عفاف و حجاب و با حضور خانجانی فرماندار بهارستان، آبکار رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، حجت الاسلام و المسلمین نورپور امام جمعه بخش گلستان، بخشداران بوستان و گلستان و جمعی دیگر از مسئولین شهرستانی در دفتر امام جمعه بخش گلستان برگزار گردید.

این نشست با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز گردید و در ادامه آبکار با عرض ارادت به اروح پاک شهدا و امام شهدا برای حاضرین در این مراسم سخنرانی کرد.

وی باتاکید بر نامه ابلاغی دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور در خصوص اهمیت طرح موضوع عفاف و حجاب در نشست‌های شورای فرهنگ عمومی به عنوان مهم‌ترین مولفه فرهنگ جامعه و توجه تمامی دستگاه‌های اجرایی به موضوع مذکور؛ گزارشی از عملکرد اداره متبوع و ادارات شهرستانی را اراِئه کرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهارستان قرائت مصوبات نشست قبلی و همچنین تشکر از اداراتی که گزارش عملکرد خود را ارسال نمودند خواستار پیگیری مجدانه اعضای شورا در عملیاتی نمودن مصوبات شد.

در ادامه فرماندار شهرستان بهارستان با اشاره به موضوع عفاف و حجاب در جامعه اسلامی و همچنین آغاز سال تحصیلی، بیان داشت: دانشگاه‌ها و مدارس از همین ابتدا می بایست برنامه‌ریزی مدون و قابل اجرا در این زمینه را داشته باشند.

وی همچنین در این نشست از نظارت فرمانداری در سه موضوع اساسی «تکریم ارباب رجوع، عفاف و حجاب و حضور مدیر دستگاه» در بازدیدهای میدانی در روزهای سه شنبه و پنجشنبه هر هفته خبر داد و ادامه داد با دستگاه‌های که در این زمینه کوتاهی نمایند با جدیت برخورد خواهد شد.

لازم به ذکر است که در طول نشست شورای فرهنگ عمومی هریک از اعضاء شورا به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پیرامون موضوعات مطرح شده پاسخ داده شد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.