موسیقی زنده یا دیسکو با پوشش لژ و کافه؟/ وضعیت نامتعارف کافه‌ها و لژهای بهارستان عامل نگرانی خانواده‌ها

کافه‌ها و لژهای سطح شهرستان بهارستان به مکان‌هایی برای استعمال سیگار و قلیان و انجام برخی امور نامتعارف با عرف جامعه تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، ایجاد شرایط و امکانات مناسب برای تفریح جوانان و همچنین دور کردن این قشر از آسیب‌های اجتماعی نظیر بدحجابی، اعتیاد، فحشا و… بدون شک از جمله مهم‌ترین و اصلی‌ترین دغدغه‌ها و مطالبات مردم به شمار می رود که مسئولین مختلف هر کدام به نحوی در نقاط مختلف کشور در این راستا تلاش می کنند و بدون تردید نتایج این تلاش‌ها در برخی نقاط کشور چشم‌گیر و بسیار خوب است.

اما گفتنی است که این موضوع در شهرستان بهارستان به درستی مورد توجه قرار نگرفته است و به نوعی در ازای هر قسمت مثبتی که توسط مسئولین شهرستانی برای جوانان ایجاد می شود در نقطه مقابل چندین قسمت منفی و نگران کننده ایجاد می شود که از جمله آن‌ها رشد قارچ گونه لژها، سفره‌خانه‌ها و کافه‌ها در سطح بهارستان می باشد.

وجود مکان‌هایی نظیر کافه تا زمانی برخی نکات در آن‌ها رعایت شود تقریباً امری عادی و قابل قبول می باشد، چراکه محلی برای تفریح، گذراندن وقت و حتی مطالعه و قرارهای کاری می باشد، اما زمانی که قلیان در این اماکن توزیع شود و استعمال دخانیات در آن‌ها آزاد شود، به یک دغدغه و نگرانی بزرگ برای خانواده‌های بهارستانی تبدیل می شود.

اگر سری به کافه‌های سطح شهرستان بهارستان بزنید و ساعتی در این قبیل مکان‌ها سپری کنید، با نوجوانان و جوانانی روبه‌رو خواهید شد که تنها برای کشیدن سیگار و قلیان به این مراکز مراجعه می کنند که سن بعضی از آن‌ها به ۱۴ یا ۱۵ سال نیز می رسد که امری تاسف بار و نیازمند رسیدگی به شمار می رود.

از جمله نکات دیگری که در شکل جدید کافه‌ها و لژهای شهرستان بهارستان نیازمند رسیدگی ویژه است، وجود موسیقی زنده می باشد، این موضوع نیز در تمام نقاط کشور امری عادی به حساب می آید اما زمانی که با این موسیقی زنده دختران و پسران جوان شهرستان در یک مکان عمومی شروع به رقصیدن باهم دیگر آن هم با حجابی نامتعارف نمایند، تمامی صحبت‌های رهبر معظم انقلاب و ائمه جمعه پیرامون، حجاب، اسلام و امر به معروف و نهی از منکر زیر سئوال می رود.

درپایان سئوال اینجا است که آیا مسئولان شهرستانی از این شرایط مطلع نمی باشند؟ اگر مطلع نمی باشند که شرایط بسیار بد می باشد چراکه مسئولینی که از وضعیت اتفاقات داخل شهرستان مطلع نمی باشند، بدون تردید نمی توانند به آن رسیدگی نیز کنند و اگر مطلع می باشند، سئوال اینجا است که چرا به این موضوع رسیدگی نمی شود؟

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.