موسوی: قاره‌پیمایی در لیگ ملت‌ها کار دست‌مان داد

سرعتی‌زن تیم ملی والیبال ایران گفت: اصلاً با عقل جور در نمی‌آید که در ۵ هفته به ۵ قاره سفر کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، سیدمحمد موسوی در مورد آخرین شرایط تیم ملی والیبال ایران در آستانه حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا اظهار داشت: تمرینات را از هفته گذشته شروع کردیم. بعد از لیگ ملت‌های سخت و فشرده که بسیار بازیکنان را اذیت کرد تمرینات را آغاز کردیم. حدود سه هفته استراحت کردیم، اما این استراحت از نوع فعال بود یعنی بازیکنان تمرینات خود را به صورت انفرادی دنبال می‌کردند.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه تمام بازیکنانی که مصدوم بودند به شرایط ایده‌آل رسیده‌‌اند و در تمرینات حضور دارند. متاسفانه زمانی زیادی تا بازی‌های آسیایی نداریم و به همین دلیل باید بسیار خوب تمرین کنیم تا نماینده شایسته‌ای برای کشورمان باشیم و از عنوان قهرمانی خود دفاع کنیم.

سرعتی‌زن تیم ملی والیبال ایران عنوان کرد: بازی‌های آسیایی می‌تواند تدارک خوبی برای رقابت‌های قهرمانی جهان باشد، چون آن مسابقات بسیار مهمتر از بازی‌های آسیایی است. درست است که حضور در بازی‌های آسیایی در برنامه‌های ما نبود، اما ظاهراً این مسابقات از اهمیت بالایی برای مسئولان ورزش کشور برخوردار است. کارمان سخت است و نمی‌توان گفت که ما به راحتی در جاکارتا طلا خواهیم گرفت. تیم‌هایی همچون چین و کره‌جنوبی و ژاپن تمرینات خوبی داشته‌‌اند و با قدرت به میدان خواهند آمد.

موسوی گفت: دوره گذشته به راحتی قهرمان شدیم، چون تیم بسیار خوبی داشتیم، اما برای این دوره هم نمی‌توان گفت که به راحتی قهرمان می‌شویم. به نظر من برای رسیدن به هدف خود باید سخت بجنگیم و نباید تیمی را دست کم بگیریم. خوشخبتانه آسیب دیدگی‌ها تقریبا از بین رفته و می‌توانیم با ترکیبی از بازیکنان جوان و باتجربه به هدف خود برسیم.

وی درخصوص مصدومیتش تصریح کرد: در ۴۰ روزی که زمان داشتم مداوم تمرین کردم و توانستم مصدومیتم را برطرف کنم. من آسیب‌های کهنه دارم و امیدوارم این دردها مخصوصاً درد زانو دوباره برنگردد و اذیتم نکند. در لیگ ملت‌ها شرایط فرق می‌کند و مسافرت‌ها کار دست آدم می‌دهد. ما حدود ۳۸ ساعت در راه بودیم تا به آرژانتین رسیدیم. در طول سفر شرایط به قدری سخت بود که واقعاً اذیت شدیم.

سرعتی‌زن تیم ملی والیبال ایران با بیان اینکه برنامه‌ریزی برای لیگ ملت‌ها اصلاً خوب نبود، ادامه داد: من هیچ رشته‌ای را ندیده‌ام که چنین شرایطی داشته باشد و تیم‌ها قاره ‌پیمایی کنند. اصلاً با عقل جور در نمی‌آید که در ۵ هفته به ۵ قاره سفر کنیم. نمی‌دانم دلیل این برنامه‌ریزی‌ها چیست، اما می‌دانم که بازیکنان را فرسوده می‌کند. حالا دو تورنمنت در پیش داریم که به صورت متمرکز برگزار می‌شود و فکر می‌کنم بازیکنان در این مسابقات شرایط بهتری داشته باشند.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.