منظومه فکری اقتصاد آموزش و پرورش طراحی می‌شود

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: منظومه فکری اقتصاد آموزش و پرورش مبتنی بر سند تحول بنیادین طراحی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، علی الهیار ترکمن معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه منظومه فکری اقتصاد آموزش و پرورش مبتنی بر سند تحول بنیادین طراحی می‌شود، اظهار کرد: اقتصاد آموزش و پرورش به عنوان بزرگترین فصل مشترک دولت و مردم موضوع حائز اهمیتی است که باید بیش از پیش به آن پرداخت؛ موضوعی که متأسفانه در گذشته مورد اقبال و توجه قرار نگرفته است.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش و اقتصاد دو مقوله ارزشمندی هستند که می‌توانند اثرات مثبت جلو برنده‌ای نسبت به یکدیگر داشته باشند؛ بی‌شک اقتصاد بدون آموزش و پرورش و نظام تعلیم و تربیت بدون تفکر اقتصادی جلو نخواهد رفت؛ باید تلاش کنیم تفکر اقتصادی البته به مفهوم مدیریت بهینه منابع انسانی و مالی در تار و پود مدیریت آموزش و پرورش نفوذ کند تا جایی که هیچ حرکتی بدون اندیشه اقتصادی طراحی و اجرا نشود.

دبیر اجرایی اولین همایش اقتصاد آموزش و پرورش گفت: اساساً «توسعه مدیریت» در حوزه‌های منابع انسانی و منابع مالی و تجهیزات و امکانات بدون منظومه اقتصادی هوشمند و کارآمد امکانپذیر نخواهد بود؛ ما باید بتوانیم تفکرات و اندیشه‌های نخبگان را در حوزه اقتصاد آموزش و پرورش جمع‌آوری و در برنامه‌ریزی‌های مدیریتی خودمان به کار ببندیم تا با اطمینان بیشتری در میدان‌های اجرایی گام برداریم.

الهیار ترکمن ضمن تأکید بر نقش اساتید حوزه و دانشگاه، تمامی معلمان و دانشجومعلمان در فرآیند شکل‌گیری تفکر اقتصادی در آموزش و پرورش گفت: در همین راستا اولین همایش اقتصاد آموزش و پرورش با مشارکت دانشگاه علامه طباطبایی(ره) و وزارت آموزش و پرورش اجرا می‌شود تا گام نخستین ما برای ورود به این عرصه باشد و ان‌شاءالله همایش‌ها و کارگاه‌های متعدد بعدی نیز طراحی و اجرا خواهد شد تا حلقه‌های فکری نخبگان در این امر مهم کامل شود و مدیران و متولیان نظام تعلیم و تربیت با بهره‌گیری از این گنجینه فکری به اصلاح ساختارها و برنامه‌ها بپردازند.

اولین همایش اقتصاد آموزش و پرورش در روزهای شنبه و یک‌شنبه ۲۷ و۲۸ بهمن‌ماه جاری در دانشگاه علامه طباطبایی(ره) برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.