مقاوم سازی ۲۲ هزار مسکن مددجویان روستایی در سال جاری/ ساخت ۱۰ هزار مسکن در ۱۴ استان

مدیرکل تأمین مسکن و مهندسی ساختمان کمیته امداد از مقاوم سازی 22 هزار واحد مسکن مددجویان روستایی در سال جاری خبر داد و گفت: امسال با همکاری کمیته امداد، سپاه و بنیاد برکت ۱۰ هزار واحد مسکن در ۱۴ استان ساخته می‌شود که این کار شروع شده و تا پایان سال آینده کامل می‌شود.

به گزارش بهارستانه به نقل از فارس، ابراهیم بازیان، مدیرکل  تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد امام خمینی(ره) درباره «ساخت مسکن برای مددجویان این نهاد»، اظهار داشت: کمیته امداد خدمات مختلفی را به مددجویان ارائه می‌دهد و یکی از مهمترین نیازهای مددجویان بحث مسکن است. مالکیت مسکن در جامعه ایرانی یک ارزش است و عمدتا گرایش همه ایرانیان به سمت خانه‌دار شدن است؛ ضمن اینکه امام خمینی(ره) با فرمان تأسیس بنیاد مسکن و حساب صد امام بر این موضوع تأکید داشتند که نیازمندان بدمسکن را نجات دهید.

* یک میلیون و ۶۰۰ هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد هستند

وی ادامه داد: در این راستا رهبر معظم انقلاب بیان کردند که صدقات مردم را هر چقدر می‌توانید به سمت صدقات ماندگار ببرید که مسکن جزو خدمات ماندگار است. کمیته امداد نزدیک به یک میلیون و ۶۰۰ هزار خانواده تحت پوشش دارد و تقریباً بیش از ۵۰ درصد خانوارهای تحت پوشش در روستاها سکونت دارند؛ لذا توجه به مسکن این قشر در روستاها جزو اولویت اول کمیته امداد به ویژه در سال جاری است.

*تأمین مسکن ۱۵۰ هزار مددجو طی برنامه ششم

مدیرکل  تأمین مسکن و امور مهندسی کمیته امداد امام خمینی(ره)  یادآور شد: باید ۱۵۰ هزار واحد مسکن را برای مددجویان شهری و روستایی تأمین کنیم و این کار در طی برنامه ششم کمیته امداد در حال انجام شدن است که امسال سال دوم بوده؛ یعنی ظرف دو سه سال آینده باید براساس این برنامه به مشکل فاقدان مسکن مددجویان کمیته امداد یا مددجویان بدمسکن که مساکن آنها فاقد استحکام هستند؛ توجه کنیم.

بازیان با اشاره به بخش‌های مختلف برنامه‌های تأمین مسکن برای مددجویان، خاطرنشان کرد: خدمات ما در بخش مسکن سه بخش دارد. بخشی برای تأمین مسکن مددجویان فاقد مسکن و مسکن مقاوم برای مساکن غیرمقاوم، تعمیرات و تکمیل مسکن فاقد امکانات و بخش دیگر، تسهیلات رهن و اجاره از طریق اعطای وام‌های قرض‌الحسنه برای خرید و مقاوم‌سازی مسکن است.

*ارائه ۷۰ هزار خدمات مسکن در سال ۹۷/مقاوم سازی ۲۲ هزار مسکن روستایی 

وی بیان داشت: در سال ۹۷، بیش از ۷۰ هزار خدمات مسکن را در سطح ۳۱ استان ارائه می‌کنیم که از این تعداد ۳۵ هزار خدمت برای تعمیرات مسکن است؛ ضمن اینکه باید ۳۵ هزار واحد را یا خریداری کرده یا بسازیم که از این ۳۵ هزار واحد، نزدیک به ۲۲ هزار واحد روستایی است؛ یعنی در سال جاری ۲۲ هزار واحد مسکن را در روستاها مقاوم‌سازی می‌کنیم.

* ۱۲ برابر شدن اعتبار مسکن روستایی و مناطق صعب العبور/ ساخت ده هزار مسکن با همکاری سپاه و بنیاد برکت

مدیرکل تأمین مسکن و امور مهندسی کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه اعتبار مربوط به ۲۲ هزار واحد مسکن روستایی مربوط به روستاهای محروم مرزی و صعب‌العبور ۱۲ برابر شده است، گفت: با تفاهم‌نامه‌ای که بین کمیته امداد، سپاه و بنیاد برکت انجام شده است، امسال ۱۰ هزار واحد مسکن در ۱۴ استان  ساخته می‌شود که این کار شروع شده و تا پایان سال آینده کامل می‌شود؛ ضمن اینکه نزدیک به ۴ هزار واحدمسکن روستایی را تا پایان سال در کرمانشاه تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسانیم.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.