مقام‌های آمریکا و کره شمالی در منطقه غیرنظامی دو کره دیدار کردند

مقام‌های وزارت خارجه آمریکا بامداد دوشنبه مدعی شدند تیمی از مقام های کشورشان در روستای «پانمونجوم»، واقع در منطقه غیرنظامی بین دو کره با مقام های کره شمالی دیدار کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، مقام‌های وزارت خارجه آمریکا گفته‌اند تیمی از مقام‌های آمریکایی روز یکشنبه با مقام‌های کره شمالی در روستای «پانمونجوم» که در منطقه غیرنظامی بین دو کره واقع‌شده با مقام‌های کره شمالی دیدار کردند.

شبکه خبری «سی‌.ان.ان» که این خبر را گزارش داده می‌گوید این گفت‌وگوها اولین مذاکرات رو در روی میان مقام‌های دو کشور از زمان دیدار «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا با «کیم جونگ اون»، رهبر کره شمالی در سنگاپور به شمار می‌رود.

مقام‌های وزارت خارجه آمریکا مدعی شده‌اند هدف از برگزاری دیدار روز یکشنبه همکاری برای اجرای توافقی بوده که در نشست سنگاپور میان رئیس‌جمهور آمریکا و رهبر کره شمالی بر سر آن توافق حاصل شد.

ترامپ مدعی شد به توافقی «جامع» با کره شمالی دست پیدا کرده، این در حالی است که شمار زیادی از کارشناسان، از نپرداختن به جزئیات در آن توافق انتقاد کرده‌اند.

سرپرستی هیئت آمریکایی در نشست یکشنبه را «سانگ کیم»، سفیر آمریکا در فیلیپین به عهده داشته که یکی از مقام‌های آمریکایی فعال در انجام امور هماهنگی مربوط به دیدار ترامپ با رهبر کره شمالی بود.

روز یکشنبه گزارش شد رهبر کره شمالی از «شی جینپینگ» رئیس جمهور چین درخواست کرده است تحریم‌های اقتصادی علیه پیونگ‌یانگ را زودتر رفع کند.

اخیراً مقام‌های آمریکایی در گفت‌وگو با شبکه خبری «ان‌بی‌سی‌نیوز» افشا کرده‌اند دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا معتقدند کره شمالی در برخی از سایت‌های مخفی خود تولید سوخت برای سلاح‌های هسته‌ای را افزایش داده است.

به گفته این مقام‌ها «کیم یونگ اون»، رهبر کره شمالی ممکن است در راستای گرفتن امتیازات بیشتر از دولت «دونالد ترامپ» به دنبال مخفی کردن این سایت‌ها باشد.

ارزیابی جدید دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا که برای اولین بار در رسانه‌ها منعکس می‌شود با ذوق و شوق زودهنگام ترامپ بعد از دیدار ۲۰ روز پیش با رهبر کره شمالی در سنگاپور تناقض دارد. ترامپ بعد از آن دیدار در توئیترش نوشت: «دیگر هیچ تهدید هسته‌ای از جانب کره شمالی وجود ندارد.»

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.