امام جمعه بخش گلستان:

مقابله با معضل طلاق در جامعه امری ضروری می باشد

امام جمعه بخش گلستان گفت: انجام اقدامات فرهنگی و پیشگیرانه در جامعه برای جلوگیری از معضل طلاق در جامعه امری ضروری می باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، حجت الاسلام والمسلمین محمود نورپور امام جمعه بخش گلستان باتاکید بر جایگاه طلاق در دین اسلام، عنوان داشت: به تفسیر حدیث نورانی از پیامبر اسلام (ص) ۷ خانه مشمول رحمت الهی نخواهد شد از جمله خانه‌هایی که در آن طلاق، خیانت به امانت ،بی‌احترامی به شوهر ، شرب خمر و عدم پرداخت حقوق الهی صورت بگیرد.

وی در ادامه باتاکید بر اهمیت معنا.و تفسیر این حدیث ارزشمند، تصریح کرد: بدون تردید امروز شاهد افزایش معضل طلاق در کشور می باشیم که این امر جزو آسیب‌های اجتماعی به شمار می رود که باعث ایجاد مشکلات دیگر نیز می شود.

حجت الاسلام والمسلمین نورپور طلاق را مصداق بدترین حلال دانست و اذعان داشت: باید بدانیم که طلاق عرش الهی را به لرزه در می آورد و بدون تردید باید با انجام اقدامات فرهنگی و پیشگیرانه با این معضل در سطح شهرستان مقابله کرد و این آمار را تا حد ممکن کاهش داد.

وی همچنین در رابطه دلایل ایجاد طلاق در جامعه، تشریح کرد: عواملی نظیر توقعات بی‌جا، تجملات، دخالت‌های بی‌مورد اطرافیان و به ویژه عدم هم کفو بودن باعث طلاق به ویژه در بین زوج‌های جوان می گردد که می توان با مراجعه به مشاور و رعایت کردن برخی موارد از آن جلوگیری کرد.

امام جمعه بخش گلستان درپایان باتوجه به تبعات منفی اجتماعی و تربیتی معضل طلاق در جامعه، خاطرنشان کرد: به جهت جلوگیری از این تبعات می بایست از این معضل مهم پیشگیری شود و این امر نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و مناسب می باشد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.