رئیس اداره بهزیستی شهرستان بهارستان:

معلولان تفاوتی با افراد عادی جامعه ندارند/ اراده معلولان دلیل موفقیت‌های آنان در زندگی است

رئیس اداره بهزیستی شهرستان بهارستان گفت: معلولان با پشتکار و اراده قوی خود نشان دادند که تفاوتی با افراد عادی جامعه ندارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، روح‌الله لطیفیان رئیس اداره بهزیستی شهرستان بهارستان باتاکید براینکه معلولان نشانه بارز اراده انسان در جامعه می باشند، بیان داشت: بسیاری از معلولان با وجود محدودیت‌های جسمی دست به کارهای بزرگ و مثال‌زدنی می زنند، که این امر سبب شده است تا بسیاری از مردم آن‌ها را الگوی اراده و پشتکار بدانند.

وی در ادامه با بیان اینکه معلولان با وجود محدویت‌هایشان درس‌های بزرگی به سایر مردم می دهند، گفت: معلولان توانمند الگوی افرادی می باشند که با وجود سلامت جسمی و سرمایه هنوز موفق نشده‌اند شایستگی‌ها و توانمندهای خود را به اثبات برسانند و جایگاه واقعی خود را بیابند.

لطیفیان درخصوص تحقق حقوق معلولین در جامعه، تبیین کرد: زمینه‌های اجتماعی می بایست فرصت‌های یکسان و برابری برای این قشر فراهم کند تا آن‌ها هم بتوانند با حفظ شأن و منزلتشان به استقلال دست یافته و مسئول زندگی خود باشند.

وی همچنین به  این امر که حقوق شهروندی برای معلولین تنها نباید در کمک‌های مادی خلاصه شود، اشاره کرد و اظهار داشت: تسهیلات شهری از جمله مناسب‌سازی شهر و اماکن به نحوی که امکان دسترسی و بهره‌مندی از آن‌ها برای معلولین مثل سایر افراد فراهم شود، یکی از برنامه‌های پراهمیتی می باشد که مسئولان بهارستانی باید به آن توجه و عنایت ویژه داشته باشند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان بهارستان با اشاره به اینکه اراده پولادین معلولان دلیل موفقیت آن‌ها در زندگی است، تصریح کرد: تا به امروز شاهد بروز استعدادها و خلاقیت‌های قابل توجهی از معلولین بوده‌ایم که تمامشان از پشتکار و تسلیم نشدن آن‌ها در برابر سختی‌ها سرچشمه می گیرد.

وی درپایان باتوجه به افتخار آفرینی‌های در عرصه‌های مختلف، افزود: کسب مقام‌های علمی و ورزشی این قشر در عرصه‌های مختلف نشانگر این بوده است که تفاوتی با افراد عادی جامعه ندارند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.