معاون سیاسی استاندار تهران: بهارستان مانند نامش بهارستان می شود

معاون سیاسی استاندار تهران: ایران نوع جدیدی از دیپلماسی را در جهان نمایان کرد ، این نوع دیپلماسی ، همان دیپلماسی پیامبر اسلام (ص) است که ایران در عصر حاضر آن را نمایان ساخته است. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه ، در مراسم جشن توافق هسته ای شهرستان بهارستان که صبح امروز درسالن شهید […]

معاون سیاسی استاندار تهران: ایران نوع جدیدی از دیپلماسی را در جهان نمایان کرد ، این نوع دیپلماسی ، همان دیپلماسی پیامبر اسلام (ص) است که ایران در عصر حاضر آن را نمایان ساخته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه ، در مراسم جشن توافق هسته ای شهرستان بهارستان که صبح امروز درسالن شهید مطهری برگزار شد،دکتر شهاب الدین چاووشی با اشاره به این که انقلاب ما ،انقلاب محرومان و مستضعفان است ، گفت: هر شخصی که برای محرومان تلاش کند محبوب خدا و خلق خداست و شهرستان بهارستان با جمعیتی انبوه از نقاط مورد توجه انقلاب اسلامی است و دولت تعهد به ارائه خدمت به این منطقه را دارد.
او در ابتدای سخنانش به سفر آقای روحانی به شهرستان بهارستان اشاره کرد و افزود: بزودی شهرستان بهارستان مانند نامش بهارستان می شود و رئیس جمهور در سفری که به این شهرستان خواهند داشت با مشکلات مردم این منطقه آشنا می شوند.
وی با بیان اینکه نحوه استقبال مردم شهرستان بهارستان از آقای روحانی نشان دهنده وعده ایشان به قول هایش است ، یاد آور شد: این دولت شعار پاک دستی نداده است ولی مسئولینی که در این دولت خدمت می کنند جز پاک دستان جامعه هستند.
معاون سیاسی استاندار تهران در این مراسم تصریح کرد: اگر رای و خواست مردم نبود امکان تحقق توافق هسته ای وجود نداشت .برای این که تحریم ها کارساز نشوند این ملت هزینه زیادی پرداخت کردند و بسیاری از منافع ما توقیف شد ولی امروز ما به دنیا اعلام می کنیم که ظریف این مردم گردن کلفت های جهان را برسر جایشان نشاند.
وی اظهار داشت: دشمن دربرابر ایران دو راه بیشتر نداشت،راه اول جنگ با ایران بود و راه دوم مذاکره ،دشمن راه دوم را انتخاب کرد اما نه بخاطر اینکه قدرت نظامی آنها کمتر از ما باشد بلکه این انتخاب بخاطر هنر دیپلماسی و گفتگوی ایران بود.
او خاطر نشان کرد:ایران نوع جدیدی از دیپلماسی را در جهان نمایان کرد ، این نوع دیپلماسی ، همان دیپلماسی پیامبر اسلام (ص) است که ایران در عصر حاضر آن را نمایان ساخته است.
وی بیان داشت: :اگر بخواهیم توافق هسته ای را با مقطعی از تاریخ صدر اسلام مقایسه کنیم باید آن را با صلح حدیبیه مقایسه کرد همان صلحی که پیامبر با کفار بست .آن زمان عده ای از مسلمانان در ابتدا مخالف این صلح بودند .
چاووشی افزود: این توافق با رهنمودهای رهبری و حمایت های مردم و تدبیر دولت به دست آمده است ، اگر قرار بود در توافق هسته ای به همه آن چیزی که می خواستیم دست می یافتیم به هیچ چیز دست پیدا نمی کردیم و حاصل جز جنگ نبود.
او در ادامه هشدار داد: البته فرماندهان نظامی ما پشت رهبر بودند و می گفتند اگر مجبور شوند بین قبول زور گویی و مقاومت یکی را انتخاب کنند گزینه آنها مقاومت است.
وی یاد آور شد : با ذکر اینکه مکتب ما با هنر گفتگو زنده است ، همه آنها که زور و پول و امکانات داشتند همه در یک جبهه جمع شده بودند ولی هنر ایران بود که همه آنها را به دور یک میز بنشاند .
اشاره داشت: بارها قهرها و غضب ها در طول مذاکرات روی داد ولی هیچ کدام باعث نشد ظریف شما بشکند زیرا پشتیبان او مردم و رهبری بودند .
معاون سیاسی استاندار تهران در این مراسم مدعی شد:همه دستاوردهای ما بخاطر شهدا و دانشمندان هسته ای است و این نعمتی است که خدا به ما داده است.
او در ادامه گفت: در سایه فقر نمی شود مردم را وارد بهشت کرد و زیر سایه فقر نمی توان مردم را دین دار کرد، دلواپسان می خواهند این موضوع را به صورت چالشی مطرح کنند و این برخلاف نظر رهبری است که می گویند نباید موضوع هسته ای باعث ایجاد کش مکش در کشور شود .
چاووشی هشدارداد : در سال همدلی و همزبانی آنان که نغمه تفرقه سر می دهند خودی نیستند و در گروه های مختلف قصد نفوذ دارند تا ایجاد اختلاف کنند.
او یادآور شد: هر اقدام عقلایی که در کشور انجام شود شرعی است و کسی که حکم شرعی بودن اقدامات را تشخیص می دهد مراجع تقلید و راس آنها رهبر انقلاب است. کدام یک از مراجع با این توافق مخالفت کرده اند ؟

پایان/م

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.