آبگرفتگی معابر کابوس فصل سرما برای شهروندان گلستانی

معابر شهرگلستان به گونه‌ای است که در فصل‌های پاییز و زمستان، با کوچک‌ترین بارندگی دچار آبگرفتگی می شوند که این موضوع باعث نارضایتی شهروندان شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، تمامی اهالی شهرگلستان به ویژه آن‌هایی که در محله‌های قدیمی‌تر این شهر نظیر سلطان آباد، باغ مهندس و شهرک الهیه زندگی می کنند یک صحنه مشترک از پاییز و زمستان در ذهن دارند و آن مسدود شدن دائمی خیابان‌ها و کوچه‌های شهر در مواقع بارندگی می باشد.

گفتنی است که همیشه با آغاز باران در ذهن شهروندان گلستانی آبگرفتگی معتبر و مسدود شدن خیابان‌ها تداعی می شود و بلافاصله بعد از آن شکل واقعی به خود می گیرد، که هرساله باعث ایجاد نارضایتی‌های زیادی در بین شهروندان می گردد.

در همین زمان است که نیروهای خدمات شهری شهرداری شهرگلستان و تعداد زیادی از نیروهای عملیاتی سازمان آتش‌نشانی این شهر مجبور می شوند پا به میدان بگذارند و برای جمع آوری آب‌های جاری شده در سطح خیابان بسیج شوند و معابر مسدود شده را برای عبور و مرور شهروندان باز کنند.

چکیده همه دیدگاه‌های موجود در این حوزه نشان می دهد که خلاصه دلایل بروز این مشکل را می توان در  دو دلیل اصلی دید:

دلیل نخست مشکلات ریشه‌ای در نحوه ساخت جوی‌های آب و همچنین فقدان شبکه جمع‌آوری آب‌های سطحی می باشد که امکان تخلیه حجم زیاد آب جاری در خیابان را سلب می کند و در نهایت به آب گرفتگی معابر سطح شهر منجر می گردد.

دلیل دوم اما منشأ بیرونی دارد و به مسدود شدگی همین جوی‌های نیم بند با زباله‌ها و پسماندهای شهری مربوط می شود که گاهی لایروبی‌های چندباره نیز کفاف کار را نمی دهد و بعد از هر بارندگی حجم وسیعی از زباله‌ها توسط نیروهای خدمات شهری از جوی‌ها خارج می شود و تنها کمی بعدتر باز همان قصه تکرار می شود.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.