مشروح سخنان خطیب نماز جمعه شهر گلستان

نماز جمعه شهرستان بهارستان (بخش گلستان) به امامت حجت الاسلام صفایی در مصلی شهر گلستان با حضور پر شور مردم مومن و خدا جو بهارستان برگزار شد .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه،حجت السلام صفایی در خطبه اول نماز جمعه با اشاره به حرمت و کرامت والای انسان ها گفت:حرمت مومن از خانه کعبه بالاتر است ، مسئولین در ادارات توجه داشته باشند تا کرامت ارباب رجوع را نگاه دارند و با آنها خدای ناخواسته بی احترامی نکنند. او در ادامه درباره اهمیت بحث انفاق گفت:انفاق در شب غضب خدا را فرو می نشاند و انفاق در روز باعث گشایش است.چه خوب است که انسان از آنچه که دوست دارد در راه خدا انفاق کند.
امام جمعه شهرستان بهارستان در خطبه های دوم نماز جمعه این هفته شهر گلستان ،با اشاره به فرارسیدن ماه رجب و حرمت این ماه یاد آور شد:ما می بینیم با گذشت چند روز از ماه رجب همچنان حملات رژیم آل سعود به کشور مسلمان یمن ادامه دارد در حالی که در ماههای حرام حتی جنگیدن با کفار هم متوقف می شود ولی امروزه کسانی که خود را کلید دار حرمین شریفین می نامند حتی در این ماه حرام از کشتن زنان و کودکان مسلمان یمن دست برنداشتند.
وی در ادامه به واقعه ۵ اردیبهشت اشاره کرد و گفت : ۵اردیبهشت مصادف است با شکست آمریکایی ها در صحرای طبس. آمریکایی ها که با هدف آزاد کردن گروگان های خود قصد حمله به تهران را داشتند در شن های طبس گرفتار شدند و شن ها به یاری مردم ایران آمدند و از آن جایی که این انقلاب را امام زمان (عجل الله تعالی) از پشت پرده غیبت حمایت می کنند،شن ها سبب شدند هواپیما آنها به هم بخورند و آنها بسوزند. البته خدا لعنت کند بنی صدر را که اسناد و مدارکی که از آن حادثه به جای مانده بود را از بین برد.
او در بخش دیگری از سخنانش به هفته سلامت پرداخت و گفت :چند روز قبل شبکه بهداشت و درمان در شهر صالحیه برنامه ای به مناسبت هفته سلامت برپا کرد و در آنجا افرادی که نیاز به معاینه پزشک دارند به صورت رایگان طبابت می شوند.
نماینده ولی فقیه در شهرستان بهارستان درباره مقاومت مردم یمن در جنگ با عربستان یاد آور شد: به گفته عبدالمالک حوثی رهبر مقاومت مردم یمن «ما تمام عوامل قدرت را در اختیار داشتیم که عبارتند از :توکل بر خدا و صبر و شکیبایی »

CSC_0772
حجت السلام و مسلمین صفایی در ادامه به دستاورد های مقاومت مردم یمن اشاره کردند گفتند: مقاومت مردم یمن در برابر رژیم آل سعود دستاورد های فراوانی داشت که از جمله از آنها : پیروزی خون بر شمشیر ، ایجاد هماهنگی بی سابقه بین قبایل و طوایف یمن ، هماهنگی ارتش با کمیته های مردمی ، پاک سازی مناطق آلوده و شکست مفـتـضحانه رژیم آل سعود و در آخر قرار گرفتن بسیاری از کشور های مسلمان در برابر عربستان از جمله این دستاورد ها بود.
وی در پایان به روز ارتش نیز اشاره کرد و گفت : طبق فرمایشات رهبری دنیای امروز دنیای زور گویی است و دنیا به دنبال ظلم است و طبق آیه شریفه « وَأَعِدُّواْ لَهُم مَّا اسْتَطَعْتُم مِّن قُوَّه ٍ » ما باید همیشه آماده باشیم طوری که گویی فردا جنگ است ، نه اینکه دشمن ما را تهدید کند بعد ما آماده شویم بلکه قبل از تهدید دشمن ما باید آماده باشیم.نیروی مسلح مانند آب و هوا برای کشور است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.