مشتریان آسیایی ایران روزانه ۱٫۵۷ میلیون بشکه نفت از ایران خریدند

چین، هند و ژاپن و کره جنوبی ماه گذشته 1.57 میلیون بشکه نفت در روز از ایران نفت وارد کرده اند که 4.1 درصد از آگوست 2017 کمتر است و نسبت به ماه پیش از آن روزانه 300 هزار بشکه کاهش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از رویترز، واردات نفت خریداران آسیایی از ایران در ماه آگوست به کمترین رقم ۲ ماه گذشته رسید.

بر اساس آمارهای رهیابی نفتکش‌ها، واردات نفت کره جنوبی از ایران در آستانه اعمال مجدد تحریم های آمریکا ۸۰ درصد کاهش یافته است.

چین، هند و ژاپن و کره جنوبی ماه گذشته ۱٫۵۷ میلیون بشکه نفت در روز از ایران نفت وارد کرده اند که ۴٫۱ درصد از آگوست ۲۰۱۷ کمتر است و نسبت به ماه پیش از آن روزانه ۳۰۰ هزار بشکه کاهش داشته است.

انتظار می‌رود که در مجموع خرید نفت ۴ خریدار بزرگ آسیایی نفت ایران در ماه‌های آتی بیشتر کاهش یابد. واشنگتن به مشتریان نفت ایران فشار آورده است تا خرید نفت از ایران را تا ۴ نوامبر به صفر برساند.

رئیس اتحادیه پالایشگاه‌های ژاپن هفته گذشته گفت: ژاپن نیز در متوقف کردن واردات نفت از ایران به صورت موقت به کره جنوبی پیوست، اما مشخص نیست که دولت آمریکا به توکیو معافیتی از تحریم‌های آمریکا بدهد یا نه.

به گفته منابع آگاه، واردات نفت کره جنوبی از ایران در ماه آگوست ۸۴٫۲ درصد کاهش یافت و به ۶۴ هزار و ۵۱۶ بشکه در روز رسید. این کشور برای نخستین بار در ۶ سال گذشته، از ماه جولای بارگیری تمامی محموله‌های نفتی از ایران را متوقف کرد.

میزان کاهش واردات نفت کره جنوبی در ماه آگوست از رقم افزایش خرید نفت ژاپن از ایران در همین ماه بیشتر بود. آمارهای وزارت تجارت ژاپن نشان داد، توکیو پیش از توقف واردات نفت از ایران در ماه آگوست با افزایش ۶۵٫۳ درصدی روزانه ۱۷۷ هزار و ۴۷۴ بشکه نفت از این کشور خریده است.

در عین حال، خرید نفت چین از ایران در ماه آگوست نسبت به مدت مشابه پارسال ۲٫۳ درصد رشد داشته و به ۸۰۴ هزار و ۸۳۹ بشکه در روز رسیده است.

همچنین واردات نفت هند از ایران در ماه آگوست نسبت به مدت مشابه پارسال ۵۵٫۹ درصد افزایش یافته و به ۵۲۲ هزار و ۹۰۰ بشکه در روز رسیده است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.