رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بهارستان:

مشاغل روستایی و خانگی امیتاز دریافت وام را دارند/ بیش از صد میلیون تومان وام در طرح پشتیبان پرداخت شده است

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بهارستان گفت: مشاغل روستایی و خانگی با دارا بودن شرایط می توانند از وام‌ «طرح پشتیبان» با سود بسیار کم استفاده کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، حسین ناطقی‌پور رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان بهارستان با اشاره به لزوم همکاری تمام ارگان‌ها در مسیر اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت: ۱۸۵ میلیون تومان وام در قالب «طرح پشتیبان» به صاحبان مشاغل در سطح شهرستان بهارستان پرداخت شده است.

وی در رابطه با جزئیات طرح پشتیبان در بهارستان، تشریح کرد: در طرح پشتیبان به طور مجموع ۴ پرونده‌ تشکیل شده است که پس از انجام بررسی‌های لازم مجموعاً ۳۷ نفر از شهروندان بهارستانی برای دریافت ۱۸۵میلیون تومان وام معرفی شده‌اند.

ناطقی‌پور در ادامه باتاکید بر پرداخت وام برای مشاغل روستایی در بهارستان، اذعان داشت: آن دسته از واحدهای صنفی و صنعتی که در روستاهای شهرستان بهارستان فعالیت می‌کنند، در صورت داشتن پروانه کسب می توانند از امتیاز پرداخت وام مشاغل روستایی با درصد بسیار پایینی استفاده کنند.

وی همچنین به شرایط پرداخت وام برای واحدهای صنفی و صنعتی روستایی اشاره کرده و تیین کرد: تمام واحدهای تولیدی در روستاها کمه فعال می باشند، در صورتی که ۱۰۰میلیون تومان سرمایه‌گذاری کرده باشند، می توانند تا ۲ میلیارد تومان وام از اداره صنعت، معدن و تجارت دریافت کنند، که تاکنون تعداد زیادی از واحدهای تولیدی روستایی شهرستان برای دریافت وام معرفی شده‌اند و حدود ۷ میلیارد تومان هم در قالب وام به آن‌ها پرداخت شده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان بهارستان بابیان این امر که صاحبان مشاغل خانگی نیز می توانند برای گسترش و بهبود فعالیت‌های خود وام دریافت کنند، تصریح کرد: خانواده‌هایی که دارای مجوز فعالیت مشاغل خانگی هستند، می توانند از این وام استفاده کنند، که در سطح شهرستان بهارستان ۸۴ پرونده مشاغل خانگی مستقل برای دریافت ۴۵۰ میلیون تومان وام معرفی شده‌اند و گفتنی است که اکثر این پرونده‌ها مربوط به مشاغل قالیبافی و خیاطی است.

وی درپایان باتوجه به طرح بازرسی از واحدهای صنفی لوازم‌ التحریر، افزود: این طرح از۱۰ شهریورماه سال جاری آغاز شد تا دهم مهرماه ادامه‌دار بود، که در این مدّت در سطح شهرستان بهارستان ۲۹ واحد صنفی مورد بازرسی قرار گرفتند که ۴ واحد متخلف پرونده‌هایشان به اداره تعزیرات حکومتی ارسال شد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.