فرمانده انتظامی غرب استان تهران:

مشارکت مردم پیش‌شرط موفقیت تدابیر پیشگیرانه انتظامی است

فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران گفت: مشارکت عمومی مردم پیش‌شرط ضروری موفقیت تدابیر پیشگیرانه انتظامی است و لازم است که عموم مردم در این زمینه همیار و همراه پلیس باشند.

به گزارش بهارستانه به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار محسن خانچرلی در حاشیه بازدید از یگان‌های پلیس راه و پلیس راهور غرب استان تهران با تأکید بر ضرورت مشارکت‌دهی مردم در نظم عمومی و امنیت اجتماعی اظهار کرد: نیروی انتظامی به‌عنوان سازمانی که در میان سایر بخش‌های حاکمیت نزدیک‌ترین سطح تعامل و برخورد را با مردم دارد، لازم است در برقراری نظم عمومی و امنیت اجتماعی بیشترین توجه را به مردم داشته باشد.

وی بیان کرد: ثمره ارزشمند این امر کسب اعتماد و جلب رضایت مردم و بالاخره دست‌یابی به احساس امنیت روانی ‌در سطح جامعه است که در سایه شناخت مناسب مقوله مشارکت‌دهی مردم متجلی می‌شود.

فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران رویکرد جامعه‌محوری ‌پلیس را نوعی استراتژی در نیروی انتظامی برشمرد و تصریح کرد: از آنجا که مقوله نظم و امنیت بیش از هر مقوله اجتماعی دیگر، مقوله‌ای عمومی و مردمی است، نیروی انتظامی به‌عنوان سازمانی که مسئولیت سنگینی را در حوزه برقراری نظم عمومی و امنیت اجتماعی بر عهده دارد، بیش از هر سازمان و نهاد دیگری نیازمند توجه به رویکرد جامعه‌محوری است.

وی خاطر‌نشان کرد: در تعامل با جامعه، دیدگاه آحاد مختلف مردم سنجیده می‌‌شود و می‌توان از این نتایج در برنامه‌ریزی و ارائه خدمات انتظامی بهتر به مردم استفاده کرد و با جلب اعتماد عمومی و همکاری و مشارکت عموم مردم در برقراری نظم و امنیت اجتماعی، موفق‌تر عمل کرد.

خانچرلی هدف اصلی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران را خدمتگزاری برشمرد و ابراز کرد: ناجا به‌عنوان سازمانی که از بطن مردم و برای مردم برخاسته است، تعامل با ارکان مختلف جامعه را به‌منظور امکان خدمتگزاری مطلوب خاستگاه اصلی خود می‌داند و پلیس نیز در طرح‌های خود، تحقق آن را مهم‌ترین راهبرد ارزیابی می‌کند.

وی در پایان متذکر شد: مشارکت عمومی مردم پیش‌شرط ضروری موفقیت تدابیر پیشگیرانه انتظامی است و لازم است که عموم مردم در این زمینه همیار و همراه پلیس باشند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.