رئیس شورای اسلامی شهرگلستان:

مسائل بهداشتی و امنیتی دلیل تعطیلی بازار هفتگی گلستان است/ شهروندان و کسبه نسبت به برپایی این بازار معترض بودند

رئیس شورای اسلامی شهرگلستان گفت: اعتراضات ساکنان محل برپایی بازار و نارضایتی کسبه از جمله دلایل اصلی تعطیلی یکشنبه بازارهای شهرگلستان می باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، به نظر می رسد جمع آوری یکشنبه بازار شهرگلستان آنقدر هم کار بی‌دردسری نبود، زیرا مخالفت ظاهری یکی از اعضای شورای اسلامی شهر و تجمع اعتراض آمیز کسبه مقابل ساختمان شهرداری، خود داستانی مفصل دارد و پرداخت به آن در این مجال نمی گنجد، اما واقعاً دلیل تعطیلی این بازار چه بود؟ بیشتر بخوانید تا از اصل موضوع باخبر شوید.

علی حسنی رئیس شورای اسلامی شهرگلستان در رابطه با موضوع تعطیلی بازار هفتگی گلستان، عنوان داشت: ۲ عامل دلیل موافقت اعضای شورای اسلامی شهرگلستان با تعطیلی بازار هفتگی این شهر شد که این دو عامل شامل نارضایتی بیش از اندازه ساکنان کوی گلستان و عمل نکردن پیمانکار به تعهداتش می باشد.

وی در خصوص تعهدات پیمانکار یکشنبه بازارهای شهرگلستان، تشریح کرد: پیمانکار متعهد بود این بازار را در کمربندی جنوبی بین صالحیه و گلستان مستقر کند اما از انجام این مهم امتناع می کرد و همین مسئله به تنهایی باعث ترافیک سنگین و غیرقابل کنترلی در روزهای یکشنبه از فلکه سوم تا ورودی کوی گلستان شده بود.

حسنی در ادامه با بیان اینکه مسائل امنیتی و بهداشتی این بازار نیز از موارد مهم و تاثیرگذار بر تعطیلی آن بود، اظهار داشت: این مسائل صدای اعتراض ساکنان را درآورده بود؛ به گونه‌ای که تاکنون ده‌ها طومار از سوی معترضان و کسبه به شورای اسلامی شهر ارائه شده بود.

وی همچنین باتاکید بر بالا گرفتن کو گسترش نارضایتی‌ها پیرامون فعالیت این بازار، تصریح کرد: دامنه اعتراضات مردمی در این خصوص به حدی وسیع شده بود که حتی سلیمان‌پور فرماندار شهرستان بهارستان نیز نسبت به این مسئله ورود کرده بود.

رئیس شورای اسلامی شهرگلستان درپایان باتوجه به اینکه هر ۹ عضو شورای شهر موافق جمع آوری این بازار بودند، افزود: از آنجایی که وجود چنین بازارهایی به منظور تهیه کالای ارزان برای مردم نیاز است، قطعاً اگر شهرداری مکان مناسبی برای راه اندازی مجدد این بازار پیش بینی کند شورای اسلامی شهر مخالفتی در این زمینه نخواهد داشت.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.