امام جمعه بخش گلستان:

مسئولین ریالی برای شورای فرهنگ عمومی خرج نمی کنند/ فرهنگ عاشورا باید زنده بماند

امام جمعه بخش گلستان گفت: شورای فرهنگ عمومی از اهمیت بالایی در جامعه برخوردار است درحالی که مسئولین ریالی برای آن خرج نمی کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، حجت الاسلام والمسلمین مرتضی صفایی امام جمعه بخش گلستان در خطبه‌های نماز جمعه خود با اشاره به اینکه عدم رعایت برخی نکات مردان و زنان را ب هلاکت می رساند، گفت: طلا و پوشیدن لباس‌های بدن‌نما در عموم و ملاء عام زنان را به سمت هلاکت می برد و این موارد تنها باید در چهارچوب خانه و برای همسر باشد، و همچنین نادانی و طمع برای جمع مال و عدم اجتناب در حلال و حرام عامل هلاکت مرد است.

وی در ادامه با بیان این دشمنان درصدد نابودی مسلمانان هستند، اظهار داشت: یک زمان با یک حرکت هزاران مسلمان را می کشتند، اما امروز می بینیم که هزاران ارتش ناتو را به خاورمیانه آوردند و با اتحاد وهابیت و تروریست ها سعی در نابودی اسلام دارند اما موفق نمی شوند.

حجت الاسلام والمسلمین صفایی باتاکید بر این امر که شورای فرهنگ عمومی از اهمیت بالایی برخوردار است، تصریح کرد: امروز مسئولین شهرستان بهارستان یک ریال برای شورای فرهنگ عمومی و امر به معروف و نهی از منکر خرج نمی کنند و ما باید این امر را از مسئولین مطالبه کنیم.

وی در رابطه رو به فراموشی رفتن امر به معروف و عاشورا در سینما، بیان داشت: بودجه اصلی کشور برای فیلم‌های عاشقانه و کمدی مصرف می شود و تنها دو فیلم در این رابطه درحال اکران است، اما باید این امر تقویت شود و اینگونه فیلم‌ها تنها برای ماه محرم نباشد.

امام جمعه بخش گلستان هچنین به لزوم تبلیغ ایثار، شهادت و مسائل فرهنگی اشاره کرد و تبیین کرد: دنیا به سمت تمرمز بر روی تبلیغات رفته و ماهم باید به تبلیغ امور فرهنگی، دینی و گسترش فرهنگ عاشورایی برویم نه اینکه جلوی جوانان برای انجام امور فرهنگی گرفته شود.

وی درپایان باتوجه به اینکه عاشورا و واقعه کربلا باید زنده بماند، خاطرنشان کرد: اگر عاشورا و فرهنگ آن فراموش گردد، اتفاقات ناگواری رخ می دهد و درعصر حاضر دنیا می خواهد که عاشورا فراموش شود و وظیفه ما جلوگیری از این امر است.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.