رئیس شورای اسلامی شهرگلستان:

مسئولین در کار شوراها دخالت نکنند/ نهاد شورا از ارکان حاکمیت است

رئیس شورای اسلامی شهرگلستان گفت: دخالت‌ها در کار شوراهای اسلامی شهر و روستا تنها سبب اختلال در عملکرد شوراها می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، محسن بیگدلی رئیس شورای اسلامی شهرگلستان در جمع خبرنگاران با انتقاد نسبت به دخالت برخی ادارات و دستگاه‌ها در امور شوراهای اسلامی شهر و روستا، اذعان داشت: مسئولین توجه کنند که بدون تردید این دخالت‌ها باعث بروز اختلال در عملکرد شوراها می شود.

وی در ادامه باتاکید بر هدف ایجاد رکن شوراهای محلی، تصریح کرد: ایجاد مشارکت مردمی در راستای افزایش قدرت نرم، امنیت پایدار داخلی، مصون ماندن کشور از ناامنی و انقلاب‌های متعدد و همچنین جلوگیری از فروپاشی نظام سیاسی و تمامیت ارضی به دلیل شورش مردم از جمله اهداف تشکیل این شوراها می باشد.

بیگدلی در رابطه با نقش شورا در جمهوری اسلامی ایران، بیان داشت: در کشور ما، نهاد شورا از ارکان حکومت و همچنین ابراز اعمال حاکمیت به حساب نی آید که در همین جهت ۱۰ اصل از قانون اساسی کشور به رکن شوراها اختصاص داده شده است به شکلی که انواع مختلف آن با ۲ هدف عمده عقیدتی و سیاسی که در اصل عدم تمرکز اداری می باشد تاسیس شده است.

وی همچنین با بیان اینکه شورا بازیچه دست کسانی که در مجلس قانون‌گذار می باشند شده است، گفت: موضوع مذکور به حدی بغرنج گردید که پس از گذشت ۲۰ سال از اجرای قانون شوراها در کشور عملاً اعضا شورا از ناکار آمدی قانون خسته شده‌اند.

رئیس شورای اسلامی شهرگلستان درپایان باتوجه به اینکه باید دخالت سایر ارگان‌ها و نهادهای اجرایی و قضایی و امنیتی در رکن چهارم کشور یعنی شوراهای شهر و روستا کاهش یابد، افزود: تا زمانی که دخالت‌های افسار گسیخته دولت به معنی عام آن در شوراهای اسلامی شهر و روستا وجود دارد، شوراها ناکار آمد بوده و وضعیت از این هم خراب‌تر خواهد شد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.