امام جمعه بخش گلستان:

مسئولین در صدور مجوز برای هیئت‌های مذهبی دقت نمایند/ شور عاشورایی بهارستان در دهه محرم بسیار خوب بود

امام جمعه بخش گلستان گفت: مسئولین مربوطه در صدور مجوز برای هیئت‌های مذهبی باید نکات مثبت و منفی مراسم‌های دهه محرم سال جاری را مدنظر قرار دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، حجت الاسلام والمسلمین محمود نورپور امام جمعه بخش گلستان در خطبه‌های نماز جمعه خود با تسلیت سالروز شهادت امام سجاد (ع)، بیان داشت: این امام بزرگوار سجاده نشین مکه و مدینه می باشد که مصائب زیادی دیده و دعاهایش در کتاب صحیفه سجادیه آورده شده است.

وی در ادامه با اشاره به گناهانی که با زبان صورت می گیرد، تصریح کرد: بنا به گفته بزرگان بالغ بر ۳۰ گناه توسط زبان صورت می گیرد که از جمله آن‌ها دروغ، غیبت و… می باشد که همین امر لزوم توجه به نحوه استفاده از زبانمان را تشدید می کند تا مبادا زبانی که نعمت می باشد به عذاب و عامل بدبختی تبدیل شود.

حجت الاسلام والمسلمین نورپور باتاکید بر شور عاشورایی دهه محرم در بهارستان، گفت: واقعاً این شهرستان، شهرستان عاشوراییان می باشد که به خوبی از تعداد هیئت‌های مذهبی و فضا و جو این ایام در سطح شهرها می توان این موضوع را به خوبی درک کرد.

وی همچنین به نقاط مثبت و منفی دهه محرم در بهارستان اشاره کرد و بیان داشت: حضور پرشور جوانان مومن، حجم بالای نذری‌ها، فضای خوب حاکم بر سطح شهرستان و… از جمله عوامل مثبت محرم سال جاری می باشد و در نقطه مقابل آلودگی‌های صوتی، علم‌های فلزی بزرگ و بی‌روح، طبل‌های بزرگی که تنها سبب مزاحمت صوتی می شود تماماً جزو نقاط منفی دهه محرم در بهارستان بود.

امام جمعه بخش گلستان درپایان باتوجه به اهمیت وجود دقت و کارشناسی کافی در صدور مجوز برای هیئت‌های مذهبی، خاطرنشان کرد: مسئولین مربوطه می بایست در صدور مجوز برای هیئت‌های مذهبی به عوامل مختلف ذکر شده و صلاحیت متصدیان این هیئت‌ها توجه کافی نمایند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.