مرکز سقط جنین غیرمجاز در بهارستان پلمپ شد

یک مرکز سقط جنین غیرمجاز در شهرستان بهارستان توسط کارشناسان واحد نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان شهرستان شناسایی و پلمپ گردید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، وجود مراکز بهداشتی و درمانی در شهرها و روستاهای سراسر کشور گرچه از اهمیت بالایی برخوردار می باشد اما فعالیت این مراکز در چهارچوب قانون و با مجوزهای رسمی از مراجع ذیصلاح اهمیتی به مراتب بیشتر از وجود این مراکز دارد، چراکه درصورت انجام برخی تخلفات در این مراکز، سلامت جامعه به خطر می افتد.

موضوع سقط جنین از جمله مواردی است که در این اسلام با آن مخالفت شده است و بنا به گفته فقها دین تنها در شرایط‌های خاصی سقط جنین مجاز و قابل انجام می باشد اما برخی از خانواده و جوانان بدون توجه به چنین موضوعاتی اقدام به سقط جنین می کنند، درحالی که در برخی موارد قلب و بسایر اندام جنین تشکیل شده است.

مراکز سقط جنین غیرمجاز نیز به همین منظور در شهرها و شهرستان‌های حاشیه شهرهای بزرگ رشد پیدا کرده‌اند، یکی از این مراکز غیرمجاز یک واحد دفتر کار مامایی در شهرستان بهارستان بود که به دلیل انجام سقط جنین غیرقانونی شناسایی و پلمپ گردید.

گفتنی است که به همت کارشناسان واحد نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان یک واحد دفتر کار مامایی متخلف شناسائی و با همکاری مجدانه دادستان بهارستان و همچنین پلیس امنیت شهرستان این دفتر کار مامایی به علت انجام سقط جنین غیرقانونی پلمپ و پرونده نامبرده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی ارسال شد.

لازم به ذکر است که کارشناسان واحد نظارت بر درمان در شهرستان بهارستان با جدیت کامل بر واحدهای درمانی تحت پوشش، نظارت مستمر دارند و در صورت شناسائی واحدهای غیرمجاز با متخلفین  برخورد قاطعانه و مطابق قانون انجام می دهند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.