مردم و مسئولان توطئه های دشمنان را با جهاد تبیین خنثی کنند

امام جمعه بخش گلستان گفت: مردم و مسئولان توطئه های دشمنان را با جهاد تبیین خنثی کنند.

به گزارش بهارستانه، حجت الاسلام محمود نورپور در خطبه‌های نماز جمعه این هفته گلستان با گرامیداشت سالروز قیام مردم عزیز تبریز در ۲۹ بهمن ماه، اظهار داشت: در شهر تبریز، با دعوت آیت الله قاضی طباطبایی و ۱۰ تن دیگر از علمای بزرگ تبریز، قیام کردند و به سیاست‌ها و رفتارهای ظالمانه پهلوی اعتراض کردند و نگذاشتند یاد و خاطره شهدای ۱۹ دی ماه قم فراموش شود و جنایت و قتل عام مردم را توسط طاغوت محکوم کردند و آشکارا در خیابان‌های تبریز شعار مرگ بر شاه سر دادند و در این راه قریب به ۲۰ نفر شهید و ده‌ها نفر زخمی شدند. با حرکت و قیام خودجوش تبریز سنت چهلمین گیری در شهرها و استان‌ها شکل گرفت.

نورپور با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری به مناسبت قیام مردم تبریز گفت: ایشان خطاب به جوانان فرمودند «ببینید دشمن کدام نقطه را هدف گرفته و شما در نقطه مقابل آن حرکت و عمل کنید و فرمودند: «دشمن، امروز افکار عمومی به ویژه فکر و ذهن جوان‌ها را هدف گرفته است تا با هزینه کردن میلیاردها دلار مردم و جوانان را از مسیر انقلاب برگرداند».

وی به فرمایشات مقام معظم رهبری اشاره کرد که فشار اقتصادی و عملیات رسانه‌ای را دو ابزار اصلی استکبار برای جدا کردن مردم از نظام و دستکاری در فکر آنها برشمرده و فرمودند: دشمن برای رسیدن به مقاصد شومشان از هر وسیله‌ای استفاده می‌کنند دروغ می‌گویند، تهمت می‌زنند، تخریب می‌کنند، به ارکان انقلاب، به مجلس، شورای نگهبان، سپاه عزیز و مقتدر و حتی شهید حاج قاسم سلیمانی، روحانیت و حوزه‌های علمیه تهمت می‌زنند و باید مردم عزیز و جوان‌ها در برابر این هجمه‌ها و تهمت‌ها بایستند و توطئه دشمن را با جهاد تبیین خنثی کنند.

امام جمعه گلستان افزود: همان طوری که مقام معظم رهبری فرمودند؛ راه مقابله با فشار اقتصادی و خنثی کردن تحریم‌ها از طریق تقویت تولید و تحرک اقتصادی و رفع موانع است.

نورپور سالروز شهادت آیت الله شیخ فضل الله محلاتی را تسلیت گفت و با گرامیداشت «روز روحانیت و دفاع مقدس» بیان داشت: حوزه‌های علمیه و روحانیت تشیع همیشه در طول تاریخ طرفدار مردم عزیز و پاسدار و سرباز اسلام و مکتب سرخ تشیع بوده و هست. لذا در دوران غیبت صغری و کبری تا به امروز این روحانیت و مراجع معظم تقلید بوده اند که اسلام را حفظ کرده اند و مرزهای اعتقادی شیعه را حراست کرده اند و در این راه هزاران هزار شهید داده اند.

امام جمعه گلستان اظهار داشت: بدانید دشمنان اسلام امروز به شدت روحانیت اصیل، انقلابی و ولایی را تخریب می‌کنند با روحانیت طرفدار تشیع لندنی کاری ندارند در فضای مجازی، در فضای حقیقی از هر راه ممکن استفاده می‌کنند، باید مراقب بود.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.