مدیر شبکه بهداشت و درمان بهارستان:

مردم رعایت مسائل بهداشت فردی و اجتماعی را در دستور کار خود قرار دهند/ شهروندان در خصوص بیماری آنفلونزا هوشیار باشند

مدیر شبکه بهداشت و درمان بهارستان گفت: شهروندان می بایست با رعایت نکات بهداشتی در رابطه با بیماری آنفلونزا از خود و خانواده‌شان مراقبت کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، دانوش دمیریان مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان با اشاره خطر به شیوع بیماری آنفلونزا در سطح شهرستان، اذعان داشت: بهترین و مناسب‌ترین زمان برای تزریق واکسن آنفولانزا بیستم شهریور ماه تا نیمه اول مهر ماه می باشد چراکه ایمن‌سازی قبل از شروع فصل همه‌گیری آنفلوانزا بیشترین تاثیر را در افراد دارد.

وی در ادامه باتاکید بر مشکلات حاصل از بیماری آنفلونزا در سطح کشور، تصریح کرد: متاسفانه تاکنون بالغ بر ۵۶ نفر به دلیل بیماری آنفولانزا در کشور فوت شده‌اند و همچنین چهار هزار نفر نیز به بیمارستان‌های سراسر کشور مراجعه کرده که اکثر آن‌ها پس از مداوا ترخیص شده‌اند.

دمیریان در رابطه با وضعیت بیماری آنفلونزا در سطح بهارستان، گفت: خوشبختانه در این شهرستان هیچ گونه فوتی بر اثر بیماری آنفولانزا وجود نداشته است و اوضاع کاملا تحت کنترل می باشد و تمهیدات لازم در رابطه با موضوع مذکور اندیشیده شده است.

وی همچنین با بیان اینکه این بیماری برای کودکان زیر دو سال و افراد بالای ۶۰ سال خطرناک می باشد، تبیین کرد: بیماری آنفولانزا برای کودکان ۲ زیر سال به دلیل اینکه هنوز سیستم ایمنی بدن آن‌ها کامل نشده و افراد بالای ۶۰ سال نیز به دلیل تحلیل سیستم ایمنی بدن می تواند خطرناک باشد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان درپایان باتوجه به اینکه مردم باید با رعایت مسائل بهداشت فردی و اجتماعی، از دست دادن و بوسیدن اجتناب کنند، خاطرنشان کرد:  شهروندان می بایست حتماً فاصله یک متری را در هنگام صحبت رعایت نموده و روزی چندین نوبت دست‌های خود را با مایع بشویند و همچنین زنان باردار، بیماران قلبی، بیماران کلیوی و افرادی که داروهای تضعیف کننده سیستم ایمنی بدن را مصرف می کنند باید بیشتر مراقب خود باشند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.