مردم به اثر مصوبات سیاسی همچون FATF در معیشت خود بی‌اعتمادند

عضو کمیسیون انرژی مجلس نهم با رد ارتباط میان احتمال تصویب FATF با کاهش نرخ دلار گفت: بیشتر مردم اصلا از دستورکارهای مجلس بی‌خبرند و اعتمادی به تأثیر مصوبات سیاسی در معیشت خود ندارند.

به گزارش بهارستانه به نقل از فارس، حسین نجابت نماینده مردم تهران در مجلس نهم با اشاره به اینکه برخی رسانه‌های حامی دولت و اصلاح‌طلب می‌کوشند میان کاهش نرخ دلار در ۲ روز گذشته با در پیش بودن بررسی الحاق ایران به FATF ارتباط مستقیم برقرار کنند، گفت: این ۲ موضوع هیچ ارتباطی به همدیگر ندارند.

وی خاطرنشان کرد: مردم اساساً اخبار سیاسی را دنبال نمی‌کنند؛ شما هم‌اکنون به بازار ارز بروید و از مردمی که برای فروش دلارها مراجعه کرده‌اند، درباره آخرین مصوبات مجلس و یا دستورکار آن بپرسید، اکثرا اطلاعات کافی ندارند، چرا که نوعی بی‌اعتمادی در آنها نسبت به تصمیمات سیاسی در زندگی و معیشت‌شان ایجاد شده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس نهم گفت: علت کاهش نرخ دلار در این دو روز صرفاً این است که دولت که عمده منابع ارزی کشور را در اختیار دارد قصد کرده در این بازار دخالت کند و قیمت دلار را کنترل کند.

بنابر این گزارش،‌ از چند هفته پیش برخی چهره‌های اصلاح‌طلب و نمایندگان عضو فراکسیون امید اظهار نظرهایی مبنی بر کاهش نرخ ارز با تصویب الحاق به FATF‌ در مجلس کرده بودند و دیروز نیز برخی پایگاه‌ها و رسانه‌های نزدیک به اصلاح‌طلبان پایین آمدن دلار را در بازار ناشی از احتمال تصویب FATF‌ برشمردند.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.