رئیس اداره دامپزشکی شهرستان‌های بهارستان و رباط‌کریم:

مراکز ذبح بهداشتی دام برای عید قربان در بهارستان ایجاد شده است

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان‌های بهارستان و رباط‌کریم گفت: مراکز ذبح بهداشتی دام به جهت ارائه خدمات در روز عید قربان در شهرستان‌های بهارستان و رباط‌کریم ایجاد شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، همزمان با نزدیکی به عید قربان اخبار پیرامون بیماری تب کریمه کنگو در سطح کشور افزایش می یابد و تمامی مسئولین بهداشت و درمان کشور در مناطق مختلف در مصاحبه‌های خود نکات ضروری جهت جلوگیری از شیوع این بیماری را مطرح می کنند.

نگهداری گوشت ذبح شده به مدت ۲۴ ساعت در یخچال از جمله اصلی‌ترین توصیه‌های مسئولین می باشد که رعایت آن توسط شهروندان از اهمیت بالایی در جهت جلوگیری از ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو برخوردار است.

سلوکانه رئیس اداره دامپزشکی شهرستان‌های بهارستان و رباط‌کریم در جمع خبرنگاران در همین راستا، اذعان داشت: ۵ مرکز ذبح بهداشتی دام به جهت ارائه خدمات در روز عید قربان در شهرستان‌های بهارستان و رباط‌کریم ایجاد شده است.

وی در ادامه با تشریح جزئیات راه اندازی این ۵ مرکز، تبیین کرد: این ۵ جایگاه موقت عرضه و کشتار دام در کنار دو کشتارگاه صنعتی دام واقع در شهرستان‌های بهارستان و رباط‌کریم با همکاری شهرداری‌ها در راستای نذورات شهروندان تدارک دیده شده است.

سلوکانه باتاکید بر وجود نظارت دقیق بر کشتار دام در این ایام، اظهار داشت: بازرسان بهداشتی اداره دامپزشکی با استقرار در این جایگاه‌ها علاوه‌بر معاینه دام قبل از کشتار به بازرسی لاشه و آلایش آن نیز اقدام می کنند تا شهروندان با آسودگی خاطر نسبت به سلامتی دام قربانی شده از نذورات خود استفاده نمایند.

وی همچنین در رابطه با آدرس این جایگاه‌ها در شهرستان‌های بهارستان و رباط‌کریم، خاطرنشان کرد: دو جایگاه‌ در شهرستان رباط‌کریم و سه جایگاه نیز در سطح شهرستان بهارستان قرار دارد که آدرس دقیق آن‌ها به شرح زیر است:
۱. داوودیه میدان آزادگان جنب پارکینگ میرباقری
۲.پرند ضلع جنوبی میدان استقلال
۳.نسیم شهر بلوار الغدیر جنب راهنمایی و رانندگی
۴.صالحیه امامزاده باقر
۵.گلستان مابین سبزدشت و گلستان روبروی نمایندگی سایپا

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.