مراسم شب‌های قدر با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در بهارستان برگزار شد/ نظارت کارشناسان شبکه بهداشت بر مراسم‌های شب‌های قدر

مراسم شب‌های قدر با رعایت طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و نظارت کارشناسان شبکه بهداشت و درمان در شهرستان بهارستان برگزار شد که با استقبال خوبی نیز مواجه گردید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، باتوجه به فرا رسیدن شب‌های معنوی قدر و اهمیت برگزاری دعا و نیایش در این شب‌ها و همچنین فرمایشات مقام معظم رهبری در ستاد ملی مبارزه با کرونا، مراسم شب‌های قدر در ماه رمضان با رعایت کامل و دقیق راهنماهای بهداشتی و فاصله‌گذاری در مصلی‌های گلستان و نسیم شهر و مساجد سطح شهرستان با نظارت مستقیم کارشناس مسئول و کارشناسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان برگزار شد.

در شب‌های قدر، خدیجه پوربابا کارشناس مسئول بهداشت محیط به همراه کارشناسان بهداشت محیط در راستای کنترل رعایت طرح فاصله گذاری با حضور در مصلی گلستان، مصلی نسیم شهر و مساجد سطح شهرستان از نزدیک بر روند اجرای طرح نظارت کردند.

بنابر این گزارش، در این شب‌ها یک تیم مراقب سلامت شامل یک مراقب سلامت آقا و خانم در ورودی مصلی گلستان اقدام به انجام تب سنجی شرکت‌کنندگان مراسم نمودند.

گفتنی است که کارشناسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان در مراسم شب‌ ۲۳ رمضان نیز حضور فعال خواهند داشت.

بنابر اعلام وزارت بهداشت اولویت برگزاری مراسم در فضای باز مساجد با رعایت فاصله حداقل یک متر می باشد و در صورت عدم وجود فضای باز، برگزاری مراسم در داخل شبستان مساجد با ۲۵ درصد ظرفیت به حالت صف نماز با رعایت فاصله حداقل یک متر می تواند انجام شود.

همچنین اطلاع رسانی از سوی هیئت امناء مساجد و بسیج محل مبنی بر عدم حضور بیماران خاص و بیماری‌های زمینه‌ای با ریسک بالا و همچنین کودکان و سالمندان در مراسم باید صورت پذیرد و مدت زمان برگزاری مراسم حداکثر دو ساعت باشد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.