مراسم تشییع شهید سلیمانی یک رفراندوم واقعی از باورهای مردم بود

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مراسم تشییع شهید سلیمانی یک رفراندوم واقعی از باورها و جوهرهای مردم بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس محمدباقر قالیباف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام شامگاه امروز در گرامیداشت شهدای محله اتابک تهران در مسجد «الزهرا» این محله سخنانی ایراد کرد.

محورهای صحبت‌های عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به این شرح است:

ـ چهل سال از نزدیک با سردار شهید قاسم سلیمانی همدم بودم و رفاقت داشتیم. اگر بخواهم در اوصاف این مرد خدا صحبت کنم ساعت ها باید حرف زد اما امشب قصدم این نیست و به همین بسنده می کنم که یک لحظه همه ما تامل کنیم که یک انسان و یک شخصیتی چون شهید سلیمانی از ابتدای جوانی تا لحظه شهادت چهل سال پیوسته و بدون وقفه مجاهدت و رزمندگی کرد و رزمنده یکه تازه میدان دفاع از اسلام و مسلمین بود من هرچه به دوستان شهیدمان  و رزمندگان نگاه می کنم نمی توانم نمونه ای نام ببرم که چهل سال بی وقفه در صحنه باشد.

ـ‌ شهید حاج قاسم سلیمانی از سال ۵۹ در دفاع مقدس بود و جنگ که تمام شد از سال ۶۸ در امنیت شرق کشور فعالیت کرد. چندین سال شبانه روز در آنجا مجاهدت کرد و بعد از یک دهه فرماندهی نیروی قدس را به عهده گرفت و شبانه‌روز در عرصه‌های مختلف مجاهدت کرد وقتی یک انسانی چهل سال مجاهدت می کند توفیق از این بالاتر نخواهد داشت آن هم مجاهدتی که در گمنامی باشد شما به این ۵ الی ۶ سال اخیر نگاه نکنید که ایشان فعالیتش رسانه ای شد، دشمنان او را رسانه ای کردند و بعدا مردم او را شناختند.

ـ کسی که برای خدا کار انجام می دهد کلام رزمندگی قدم قلم فکرش و همه چیزش برای خداست همه دیدید در شهادت این عزیز همه سوختند. من قبل از حضور در اینجا منزل شهید عزیزی از شهدای مدافع حرم بودم مادر شهید گفتند که من برای شهادت فرزندم گریه نکردم اما برای شهادت حاج قاسم گریه کردم و هنوز قلبم می سوزد .

ـ امروز من و شما هستیم که باید ادامه دهنده راه این شهید باشیم و مهمترین موضوعی که باید به آن بپردازیم و توجه کنیم این است که بدانیم چه اتفاقی افتاد که یک روستازاده معمولی از روستاهای کرمان این فرصت را پیدا کرد و چنین خدمتی به بشریت کرد و به مسلمین عزت داد؟

ـ امروز وقتی به شهید سلیمانی به عنوان نماد نگاه می کنیم؛ این نماد یک قبل و یک آینده دارد. ما به گذشته او که همانا گذشته انقلاب اسلامی است افتخار می کنیم. همانطور که رهبری فرمودند شهید سلیمانی تربیت شده مکتب خمینی است. انقلاب اسلامی چنین سردارانی را تربیت کرد.

ـ باورم این است اولین موضوعی که باعث شکوفایی شهید سلیمانی شد این بود که او با همه وجودش به سنت های الهی ایمان و باور داشت یعنی وقتی شاهد ظلمی بود و ظالمی را وجود داشت و مظلومی را می دید که استمداد کمک داشت را می دید وظیفه خود را کمک به مظلوم می دانست.

ـ‌ وقتی در جبهه گلوله می‌زد و می جنگید به آن اعتقاد داشت، و به آن اعتقاد داشت که هر چه در توان داریم جمع کنیم و دیگر مهم نیست نیرو و امکانات کم یا زیاد است، این تیری که به سمت دشمن می زد اعتقاد داشت هدایتش با خداست، زیادی و کمی امکانات موضوعیت برای انجام وظیفه نداشت، ما از اماممان یاد گرفتیم که ما می توانیم.

-دومین عنصری که شهید سلیمانی ایمان داشت مردم بود، اعتقادش به مردم بود و آنها را گره گشای هر کاری می دانست و در خدمت به مردم با همه وجود پای کار می آمد و از محبت به مردم لذت می برد.

-مردم در دفاع مقدس اینهمه پیروزی را خلق کردند، بعد از جنگ جهانی دوم که همه کشورهای عربی کنار هم قرار گرفتند که با اسراییل بجنگند کل کشورهای عربی کمتر از پنج شش روز نتوانستند مقاومت کنند و صحرای سینا و بخشی از امکاناتشان را از دست دادند. قبول سنت خدا،حضور مردم،دشمن شناسی دقیق، روحیه استکبار ستیزی و مبارزه با ظلم با هم یکی می شود و نتیجه اش می شود شهید سلیمانی.

-شهید سلیمانی مردم را از سراسر جهان اسلام سازماندهی کرد و در مقابل آمریکا و اسرائیل ایستاد و همین مردم با حداقل امکانات در مقابل آمریکا و اسرائیل ایستادند، در زمان خودمان اسرائیل به لبنان حمله کرد و ظرف چند ساعت نزدیک بیروت رسید اما شهید سلیمانی که در جنگ ۳۳ روزه وارد شد اسراییل نتوانست یک وجب وارد خاک لبنان شود، در همین عراق، سوریه، لبنان، یمن، افغانستان و در جایی که استکبار ظلم و جنایت می کرد شهید سلیمانی با همان باورها در مقابلشان ایستاد، البته این راه سختی داشت.

-آنروزی که شهید سلیمانی به دفاع از مردم مظلوم سوریه و عراق ایستاد آنجا مردمانشان را دسته بندی نکرد و کاری به این نداشت مظلوم شیعه، سنی،کرد، مسلمان، عجم یا عرب است، بلکه گفت همه اینها انسان هستند،و تحت ظلم واقع شده اند و فارغ از دین و مذهبشان از آنان در مقابل ظلم دفاع کرد.اینهاست که برکت و پیروزی می آورد.

-شهید سلیمانی تنها یک نظامی نبود بلکه در مسائل سیاسی و مذاکره با دشمن هم متبحر بود و آنها را تحت تاثیر قرار می داد یعنی هم حرف می زد و هم ارتباط برقرار می کرد و هم می جنگید.

-شهید سلیمانی اهل گفت وگو و سخن بود، البته گفت و گو و سخن و منطقی که پشتش محکم و بر باورهای انقلاب و سنت الهی بود. شهید سلیمانی یک وقت هایی تحت فشار بود، در تشییع جنازه ایشان حرف و قدرت واقعی مردم را دیدیم و یک رفراندوم واقعی از باورها و جوهرهای مردم برگزار شد، این وجود اصلی این مردم است،این را ما مسولین باید باورمان بشود، اگر چند نفر چند سال قبل در خیابان گفتند نه عزه نه لبنان، اما مردم نشان دادند از مبارزه خسته نیستند و انقلابشان را دوست دارند و اگر گله مندی دارند و یک جاهایی ناراحت هستند از ناکار آمدیها و بی توجهی ها و نا عدالتی ها است مردم پیوندشان با قرآن، انقلاب، اهل بیت و شهدا و رهبری و امام مستحکم است.

-داعش از سوریه وارد عراق شده بود و جلوی مادران فرزندان آنها را می کشت و آتش می زد و تا نزدیکی دروازه بغداد رسیده بود، اما شهید سلیمانی لحظه ای تردید نداشت و با مردم ایستاد در همین سوریه روزهای سختی داشت روزهایی که به مرکز حکومت سوریه که در دمشق بود نیز تیر کلاش زدند،این سنت الهی است که آنقدر فشار زیاد می شود تا صف مومنین از صف کفار جدا شود،آنهایی که قلبا برای خدا ایستاده اند انتقام پس دهند آنوقت خدا کمک می کند.

-در سوریه یک نفر مثل شهید سلیمانی بایستد ولی انسان لحظه ای تردید نداشته باشد و بایستد و وقتی می ایستید می بینید پیروزی چگونه بدست می آید و چگونه آمریکایی ها باید سوریه را ترک کنند، ما وقتی به شهید سلیمانی نگاه می کنیم به آینده امیدوار می شویم، راه و مسیر همین است اگر مجاهدت کنیم و به درستی دشمن را بشناسیم و در مقابل دشمن بایستیم و وحدت را حول محور ولایت قرار دهیم آینده روشن، پیشرفت و موفقیت های بزرگ در همه عرصه های اجتماعی علمی، نظامی اقتصادی می رسیم ما آن را راه شهید سلیمانی امام و شهدا و رهبری می دانیم و امکان پذیر نیست الا اینکه به خواست مردم توجه کنیم، و مردم خودشان سرنوشت خودشان را معلوم کنند.

-ما انقلاب کردیم که مردم به امورات خودشان نظارت داشته باشند، انقلاب ما مبنایش اسلام است که مبتنی بر فرهنگ قرآنی و اهل بیت مسیر خود را پیش ببریم، اگر همین مسیر را بپیماییم آینده هم برای ما روشن است، نگاه کنید هر کجا این مسیر را طی کردیم موفقیت بدست آوردیم و هر جا مردم و نخبگان را فراموش کردیم و هر جا بلد نباشیم از جوانان انقلابی با هوش نخبه کشور کار کنیم و بلد نباشیم با آنها زندگی کنیم و ارتباط بگیریم طبیعتا دیگر بلد نیستیم کار کنیم، اما امام به ما یاد داد با تکیه به مردم و جوانان می توانیم در همه عرصه ها پیشرفت کنیم، خدای حوزه نظامی خدای حوزه اقتصادی و سیاست و فرهنگ هم هست و همان خداست، آنجا هم همین مسیر را باید طی کنیم لذا وقتی ما به شهید سلیمانی نگاه می کنیم هم به گذشته افتخار می کنیم و هم به آینده امیدوار می شویم.

-امروز حتما سختی ها و مشکلات جدی را در کشور داریم، مخصوصاً در حوزه مسائل اقتصادی ؛ ناکار آمدی های اشباع شده بی برنامگی، در بخشی از موضوعات فشار سختی را بر مردم ما هست اما من به عنوان یک خدمتگزار خدمت شما عرض می کنم و با باور می گویم ما در یک برنامه پنج ساله قادریم کشور را به ثبات اقتصادی برسانیم، در این تردید نکنید، این امکان پذیر است،این را با همین شرایط سخت و تحریم ها می گویم، من جزو کسانی نیستم که می گویند تحریم کاغذ پاره است، نه ؛تحریم به اقتصاد اثر دارد، و بر این باور دارم تحریم دوران ما از تحریم دوران دفاع مقدس هم سخت تر است.

-کارشناسی شده می گویم اثرات تحریم بر اقتصاد ما ۳۰ درصد و اثرات کم کاری و بی تدبیری و حاشیه هایی که هست ۷۰ درصد است، ما در این کشور سال هایی را داشتیم که در آمد کشور ۱۱۰ میلیارد در سال بوده و سال هایی را گذراندیم که در آمد کشور ۲۵ میلیارد دلار بوده است که فاصله آن نسبت به هم چهار سال بوده اما شما ببینید در اقتصاد هیچ تفاوتی ندید پس مشکل ما پول نیست، مشکل ما ناکار آمدی ندانم کاری و سیاست زدگی است.

-مشکل ما این است که از باورهای انقلاب دست بر می داریم و امورات را به مردم نمی دهیم، اگر همین کار سردار سلیمانی را قرار بود به دست سیستم های دولتی انجام شود محال بود اما وقتی مردم می ایستند این کار انجام می شود، مردم را از اقتصاد، فرهنگ، مسائل اجتماعی حذف می کنیم و مردم را در حوزه سیاسی مقطعی و در زمان انتخابات نگاه می کنیم و بعدش معلوم نیست چه می شود، حواسمان باشد امام ما گفت انقلاب ما انقلاب مستضعفان و پابرهنگان است انقلاب لحظه ای از اینها نباید غفلت کند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.