مراسم افتتاحیه وارنیش فلوراید تراپی در بهارستان برگزار شد

مراسم افتتاحیه وارنیش فلوراید تراپی با حضور مسئولان و کارشناسان بهداشت در ناحیه 1 شهرستان بهارستان برگزار گردید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، مراسم افتتاحیه وارنیش فلوراید تراپی با حضور بهزادی کارشناس مسئول دهان و دندان شبکه بهداشت و درمان بهارستان، صفری کارشناس مسئول جوانان نوجوانان و مدارس و کارشناسان سلامت آموزش و پرورش ناحیه ۱ بهارستان و جمعی دیگر از مسئولان شهرستانی در مدرسه ابتدایی پسرانه سبحان بخش گلستان برگزار شد.

گفتنی است که بهزادی در این مراسم با تاکید بر اهمیت وارنیش فلوراید تراپی، عنوان داشت: وارنیش فلوراید تراپی برای ارتقای سطح سلامت دهان و دندان دانش آموزان به ویژه در مقطع ابتدایی از اهمیت بالایی برخوردار بوده و نباید نسبت به این موضوع کم توجهی صورت بگیرد.

وی در ادامه با اشاره به تاریخچه استفاده از این ماده، تشریح کرد: بیشتر از ۳۰ سال است که ماده «وارنیش فلوراید» به صورت گسترده در سطح جهان به عنوان یک ماده موثر در زمینه پیشگیری از پوسیدگی دندان مورد استفاده مردم قرار می گیرد.

کارشناس مسئول دهان و دندان شبکه بهداشت و درمان بهارستان همچنین به نحوه مصرف این ماده در بین کودکان اشاره کرد و اظهار داشت: در بین کودکان ۳ تا ۱۴ سال استفاده از “وارنیش فلوراید” دو بار در سال روشی ایمن، بی‌خطر، بدون درد و همچنین موثر در کاهش پوسیدگی دندان می باشد.

وی درپایان باتوجه به چگونگی اجرای وارنیش فلوراید تراپی در سطح شهرستان بهارستان، افزود: در این طرح «وارنیش فلوراید» توسط دندانپزشک، مراقب سلامت و بهورز به راحتی به وسیله برس‌های یک بار مصرف یر روی دندان‌های کودک مالیده می شود.

درپایان لازم به ذکر است که والدین دانش آموزان بهارستانی استقبال بسیار خوبی از اجرای این طرح در مدارس ناحیه ۱ شهرستان بهارستان کردند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.