مدنی:‌ پرسپولیس و استقلال تنها به دنبال قهرمانی هستند/ فرهنگ در ورزش ما فقط شعار است

مدیر مسئول هفته نامه کیهان ورزشی گفت: تیم‌های بزرگ ما مثل پرسپولیس و استقلال فکر می‌کنند با قهرمانی، همه مسائل حل می‌شود و به همین دلیل کمتر به دنبال مسایل فرهنگی هستند.

به گزارش بهارستانه به نقل از فارس، سعید مدنی در مورد غیبت ۱۱ باشگاه لیگ برتری در اولین جلسه معاونان فرهنگی باشگاه‌ها گفت:‌ مسئله فرهنگ در ورزش ما به هیچ عنوان جدی گرفته نمی‌شود. بی‌تعارف باید بگویم، فرهنگ در ورزش ما فقط شعار است و برای خالی نبودن عریضه گاهی در موردش هم صحبت می‌شود اما در عمل هیچ چیزی نمی‌بینیم.

این کارشناس فوتبال تصریح کرد: اساس ورزش و هر چیزی که در جامعه قرار است ساخته شود، بر فرهنگ است. ریشه‌ همه مسائل را باید در فرهنگ جستجو کرد اما متأسفانه ما نه فقط در ورزش بلکه در عرصه‌های دیگر هم این موضوع را جدی نگرفته‌ایم. هرچه فرهنگ ما پویاتر باشد معنایش رشد، پیشرفت و توسعه خواهد بود که به این ابزار مهم در ورزش و فوتبال توجه نمی‌شود.

مدنی با اشاره به غیبت باشگاه‌ها در جلسه فرهنگی گفت: باشگاه‌های احتمالاً بهانه‌های مختلف برای این مسئله خواهند آورد؛ اما واقعیت این است که ما در فوتبال و ورزش برای فرهنگ اهمیت قائل نمی‌شویم. ورزش ما نتیجه‌گرا شده است.

مدیرمسئول هفته نامه کیهان ورزشی تصریح کرد: باشگاه‌های بزرگ ما مثل پرسپولیس و استقلال و حتی تیم ملی، فقط به دنبال نتیجه‌گرایی هستند. فکر می‌کنند اگر تیم ملی به جام جهانی برود، همه چیز حل شده است. پرسپولیس و استقلال تصور می‌کنند با کسب قهرمانی به همه چیز رسیده‌اند و مردم بعد از آن، مسائل دیگر را جدی نخواهند گرفت و کسی سراغی از فرهنگ و مسائل آن نمی‌گیرد؛ در حالیکه اصلاً اینگونه نیست و شاید بتوان گفت جام‌های قهرمانی مانند مسکن عمل می‌کند. باید به فرهنگ در ورزش و فوتبال توجه ویژه‌ای شود و در عمل شاهد اقداماتی باشیم.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.