شهروندان به اخبار امید بخش و نشاط آفرین نیازمندند

عامه مردم و افکار عمومی نیازمند دریافت اطلاعات صحیح و امیدآفرین از طریق ارائه گزارش خدمات مختلف صورت گرفته در حوزه‌های عمرانی، فرهنگی، امنیتی و سیاسی، علمی، اقتصادی، اشتغال و… در راستای توسعه و پیشرفت کشور می باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، محمدجواد محسن‌زاده فعال سیاسی و اجتماعی شهرستان بهارستان طی یادداشتی بیان داشت: باتوجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب به ویژه در بیانیه گام دوم انقلاب، اهمیت روابط عمومی، رسانه و فرهنگ؛ عامه مردم و افکار عمومی نیازمند دریافت اطلاعات صحیح و امیدآفرین از طریق ارائه گزارش خدمات مختلف صورت گرفته در حوزه‌های عمرانی، فرهنگی، امنیتی و سیاسی، علمی، اقتصادی، اشتغال و… در راستای توسعه و پیشرفت کشور می باشند.

از شاخصه‌های مهم مدیریت و نقش آفرینی در رسانه‌ها، ایجاد زمینه بروز و ظهور ابتکارات و نوآوری‌ها از طریق تحقیق، کسب مجوزهای قانونی، داشتن پایگاه اجتماعی در نزد مخاطبان، به کارگیری نیروهای متخصص، کارآمد، متعهد، معتقد به اصول و آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی، پیاده سازی منویات حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب و کمک به اتحاد و همدلی مسئولان، درج نظرات و پاسخ به مطالبات مردمی و ایجاد امید و به کارگیری دیدگاه‌ها و همکاری جوانان مستعد می باشد.

از مولفه‌های توسعه روزنامه‌نگاری و فعالیت در عرصه رسانه، شفافیت، صداقت، پوشش همه جانبه، جریان آزاد و دسترسی اطلاعات، توسعه زیرساخت‌های ارتباطی، افزایش سواد رسانه‌ای، ارتباط عمقی مدیران با رسانه ها، توجه به تعدد و تنوع رسانه ها و پذیرش افکار و سلایق مختلف، دریافت انتقادات و پیشنهادات سازنده و در نهایت بررسی، رفع مشکلات و عمل به مطالبات به حق مردمی می باشد که در نهایت منجر به پیشرفت و توسعه کشور خواهد شد.

یکی از آسیب‌های فضای مجازی، انتشار اخبار منفی، اکاذیب، شایعات، راه اندازی جنگ روانی علیه مسئولین و ترور رسانه ای شخصیت ها در راستای کاهش محبوبیت افراد خدوم، انقلابی، دلسوز و تهییج افکار عمومی می باشد.

متاسفانه هم اکنون در برخی موارد شاهد هیاهوهای رسانه ‌ای توسط کانال‌های معاند و اپوزیسیون به دنبال جنگ روانی و اقتصادی، افزایش تشدید تحریم‌ها، بی‌اخلاقی و تزریق ناامیدی در جامعه می باشیم.

دیده شده است که در سطوح مختلف در داخل یا خارج از کشور، برخی از به اصلاح روزنامه نگاران و منتشرکنندگان اکاذیب و مطالب فیک با تکنیک‌های مختلف خبری از جمله برجسته‌سازی، تکرار، پیشگویی‌های مغرضانه، استفاده از کنایه، شبهه افکنی، سناریو سازی، ارائه آمار و پوشش اخبار نادرست در شبکه‌های نوین اجتماعی، به دنبال کسب اعتبار خود و درآمد، تظاهر به بی‌طرفی، تقابل با ایدئولوژی حاکمیت، مذهب، شستشوی مغزی، پروپاگاندا و تبلیغات منفی همگام با رسانه‌های معاند می باشند.

خوشبختانه با توجه به رصد این گونه اخبار توسط نهادهای مسئول اطلاعاتی و انتظامی و برخورد با آن‌ها شاهد شکست توطئه ها و نقشه‌های شوم دشمنان می باشیم و امیدواریم همچنان با صلابت سربازان مقتدر و گمنام نظام جمهوری اسلامی کانال‌های فاسد دروغ پراکنی مسدود شده و با دست اندرکاران آن‌ها برخورد قاطع صورت پذیرد.

درپایان لازم به ذکر است که از مسئولان انتظار می رود تا با قدردانی از زحمات شبانه روزی خبرنگاران فعال و تاثیرگذار در عرصه رسانه، فرهنگیان و کارشناسان روابط عمومی؛ در ایجاد زمینه‌های بروز و ظهور امنیت شغلی، حمایت در بعد روانی، اقتصادی و جایگاه اجتماعی ایشان اقدام شایسته داشته باشند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.