مدیر شبکه بهداشت و درمان بهارستان:

مجوزی به جهت فروش آب در بهارستان صادر نشده است/ رسوب موجود در صافی شیر آب خطری برای سلامتی ندارد

مدیر شبکه بهداشت و درمان بهارستان گفت: هیچگونه مجوزی برای فروش آب در شهرستان بهارستان صادر نشده است و فعالیت این واحدها بدون مجوز، تخلف محسوب می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، دانوش دمیریان مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان در جمع خبرنگاران باتاکید بر اهمیت رعایت برخی نکات ایمنی و بهداشتی برای مصرف آب آشامیدنی در بهارستان، اذعان داشت: می بایست تمامی شهروندان به این نکات ایمنی و بهداشتی توجه کافی نمایند.

وی در ادامه باتاکید بر فعالیت برخی واحدهای آبفروشی در سطح شهرستان بهارستان، تشریح کرد: اگر عده‌ای با نصب دستگاه تصفیه آب در امکنه، نسبت به تصفیه و فروش آب تصفیه شده بدون اخذ مجوز از اداره صنعت، معدن و تجارت اقدام نمایند، این عمل غیر قانونی و تخلف محسوب می شود.

دمیریان در رابطه با ادعای برخی از این واحدهای آبفروشی مبنی بر دارا بودن مجوز، بیان داشت: تمامی مجوزهایی که تا به امروز در این حوزه صادر شده است مربوط به فروش دستگاه تصفیه آب می باشد و مجوزی به جهت فروش آب صادر نشده است.

وی همچنین با بیان اینکه برخی از شهروندان بهارستانی هنگامی که کمبود آب رخ می دهد و زمانی که طعم و مزه آب در شبکه توزیع تغییر می کند آّب مصرفی خود را از کارگاه‌های آب شیرین‌کن، خودروهای سیار و یا تصفیه‌کن‌های خانگی تامین می نمایند،  گفت: این درحالی است که در صورت استفاده غلط از این منابع، امکان دارد هرگونه بیماری و عفونتی سلامتی شهروندان و خانواده‌ها را تهدید و به صورت همه‌گیری شیوع پیدا کند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان درپایان باتوجه به سئوالات مطرح شده در خصوص رسوب گل و لای موجود در صافی‌هایی که بر سر شیرهای آب منازل جمع می شود، خاطرنشان کرد: آب هنگامی که به جوش می آید «سختی» آن رسوب می کند که البته برای سلامتی مضر نمی باشد و این «سختی» آب تا حدی هم برای سلامتی مفید می باشد و مشکلی برای سلامتی شهروندان ایجاد نمی کند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.