مجلس مانع از ورود افراد ستاره دار به کابینه دولت یازدهم می شود

مجلس از ورود افرادی که تندرو بوده وبه لحاظ سیاسی ستاره دار باشد به کابینه جلوگیری خواهد کرد. به گزارش بهارستانه به نقل از مهر ، ابراهیم نکو در خصوص ویژگی اصلی کابینه دولت یازدهم گفت:ویژگی مهم کابینه دولت یازدهم همان ویژگی وتعریف خود آقای روحانی در طی مصاحبه ها وگفتگوهای وی است که اعتقاد […]

مجلس از ورود افرادی که تندرو بوده وبه لحاظ سیاسی ستاره دار باشد به کابینه جلوگیری خواهد کرد.

به گزارش بهارستانه به نقل از مهر ، ابراهیم نکو در خصوص ویژگی اصلی کابینه دولت یازدهم گفت:ویژگی مهم کابینه دولت یازدهم همان ویژگی وتعریف خود آقای روحانی در طی مصاحبه ها وگفتگوهای وی است که اعتقاد دارد کابینه فراجناحی تشکیل خواهد داد ؛به عبارت دیگر وزرایی را انتخاب خواهد کرد که متعلق به یک جناح خاص نباشد واز همه جناح های سیاسی پایبند به نظام وانقلاب استفاده خواهد کرد.

وی افزود:وزرایی که وی انتخاب می کند باید درچارچوب قانون فعالیت داشته باشند واز عقلای همه جناح ها باشند؛یعنی اولین گام در تشکیل کابینه فراجناحی بودن کابینه خواهد بود.

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه گفت:درکابینه نباید از افراد تندور استفاده کرد وباید از افرادی  استفاده کرد که در حوزه تخصصی خودعالم باشد ودارای تخصص وتجربه و سوابق درخشان باشد تا بتواند از عهده مسئولیت خود برآید.

نماینده مردم بهارستان و رباط کریم در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی در مورد رفتار مجلس در قبال کابینه افزود:مجلس از ورود افرادی که تندرو باشند وبه لحاظ سیاسی ستاره دارباشد به کابینه جلوگیری خواهد کرد.

نکو  با تاکید برلزوم اعتدال افزود:افرادی که در مشی خودشان افراطی گری را دارند از نظر نمایندگان مجلس فاقد شرایط لازم برای حضور درکابینه دولت هستندومجلس نیز در رای خود این امر را به همراه معیارهای دیگرمانند توانمندی،داشتن روحیه تعامل با مجلس و… در نظرخواهد گرفت.

وی در ادامه افرادی را که مخل نظام بوده اند وبه کشور لطمه وارد ساخته اند را فاقد جایگاه در کابینه دولت یازدهم عنوان کرد وگفت:بعید می دانم آقای روحانی از چنین افرادی استفاده کنند ومطمئن هستم که کابینه خوبی را که بتواند آرامش را درجامعه حاکم کند به مجلس معرفی خواهد کرد.

/پایان خبر/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.