رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهارستان:

متصدی واحد آبکاری متخلف به تحمل سه سال حبس تعزیری محکوم گردید

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهارستان گفت: متصدی واحد آبکاری متخلف در شهرستان بهارستان به علت فک پلمپ غیرقانونی و تخلفات زیست محیطی به حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، شیدا اکار رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان باتاکید بر برخورد قاطع و مطابق قانون با متخلفان، اطهار داشت: در همین راستا و به عدت تخلف، حکم حبس تعزیری برای متصدی یک واحد آبکاری متخلف و آلاینده در شهرستان بهارستان صادر گردید.

وی در ادامه باتشریح جزئیات تخلف واحد آبکاری مذکور، تبیین کرد: یکی از واحدهای آبکاری مستقر در حوزه استحفاظی شهرستان به علت عدم رعایت استانداردهای زیست محیطی، اخطاریه‌های متعددی از سوی اداره حفاظت محیط زبست بهارستان دریافت کرده بود اما متاسفانه هیچگونه اصلاحی در عملکرد خود انجام نداد که همین موضوع باعث پلمب شدن واحد مذکور شد.

اکار باتاکید براینکه عدم رعایت استانداردهای تعیین شده توسط واحدهای آبکاری می تواند صدمات زیادی به محیط زیست بزند، ادعان داشت: این واحدها حین فعالیت غیراصولی خود از طریق تخلیه پساب خام، پسماندهای حاوی فلزات سنگین و انتشار بخارات سمی سبب آلودگی آب‌های زیرزمینی، خاک و هوا می شوند.

وی همچنین در خصوص دلیل صدور حکم حبس برای متصدی این واحد آلاینده، تشریح کرد: کارشناسان اداره حفاطت محیط زیست بهترستان در طول گشت و پایش‌های زیست محیطی در سطح شهرستان با ادامه فعالیت غیرمجاز این واحد مواجه گردیدند و باتوجه به فک پلمب غیرقانونی از سوی متصدی آبکاری مذکور و تهدید سلامت عمومی و محیط زیست، پرونده به مراجع قضایی ارجاع داده شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان درپایان باتوجه به اهمیت رسیدگی به اینگونه موارد، افزود: با پیگیری واحد حقوقی این اداره، به استناد ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی از حیث تهدید علیه بهداشت عمومی، متصدی واحد آبکاری متخلف به تحمل یک سال حبس تعزیری و به علت فک پلمب غیرمجاز به استناد ماده ۵۴۳ قانون مجازات اسلامی به تحمل دو سال حبس تعزیری محکوم گردید.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.