ما در جنگ دوست و دشمن خود را شناختیم

امام جمعه بخش گلستان گفت :ما در جنگ دوستان و دشمنان خود را شناختیم، ما در جنگ یاد گرفتیم که باید روی پای خود ایستاد و به بیگانگان تکیه نکرد.

به گزارش بهارستانه، حجت الاسلام محمود نورپور در خطبه‌های نماز جمعه این هفته گلستان با اشاره به اهمیت تهذیب نفس اظهار داشت: قرآن کریم و روایات اهل بیت (ع) بر تهذیب نفس و پالایش روح تاکید فراوان نموده اند و آن را وظیفه اصلی هرکس می‌دانند و در این خصوص حضرت علی (ع) در خطبه ۱۵۷ نهج البلاغه می‌فرمایند؛ حریم الهی را رعایت کنید و تقوای الهی را پیشه کنید در مورد نفس خودتان که عزیزترین و محبوب ترین نفوس در نزد شماست.

امام جمعه گلستان ضمن تسلیت اربعین حسینی، یادآور شد هرچند ما امسال از پیاده روی اربعین در کشور عراق محروم هستیم ولی با اقامه عزا، قرائت زیارت اربعین و انجام مراسم‌های ویژه اربعین دل‌ها را متوجه کربلای معلی خواهیم ساخت.

وی در ادامه با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، یاد آورشد: دفاع مقدس برکات متعددی به همراه داشت به تعبیر امام راحل و مقام معظم رهبری ما در جنگ دوستان و دشمنان خود را شناختیم، ما در جنگ یاد گرفتیم که باید روی پای خود ایستاد و به بیگانگان تکیه نکرد. ما در جنگ فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت و فضائل اخلاقی را ترویج کردیم و مظلومیت و حقانیت خویش را در جنگ به جهانیان رساندیم، در یک کلمه دفاع مقدس کشور و نظام اسلامی را بیمه کرد.

خطیب جمعه گلستان در ادامه به بازگشایی مدارس اشاره کرد و گفت: با عنایت به شرایط کرونایی، آموزش‌ها فعلاً به صورت مجازی و بوسیله برنامه شاد صورت خواهد گرفت‌، البته فضای مجازی هم محاسنی دارد و معایب و تبعات که باید تلاش کرد معایب آن را برطرف و یا به حداقل رساند.

نورپور به اهمیت حجاب و عفاف اشاره کرد و گفت: حجاب از ضروریات و مسلمات اسلام است و برکات زیادی دارد. لازم است مسئولین محترم نسبت به حجاب توجه بیشتری کنند ولی مع الاسف امروز راجع به حجاب مشکل داریم.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.