ماجدی:استراتژی همیشگی کی‌روش در جام جهانی می‌تواند به تیم ملی کمک کند/ انتظار از تیم ملی باید با نگاه کارشناسی باشد

رئیس کمیته آموزش فدراسیون فوتبال گفت:استراتژی همیشگی کی‌روش که همان اول گل نخوردن است می تواند به تیم ملی در جام جهانی کمک کند .

به گزارش بهارستانه به نقل از فارس، میرشاد ماجدی در خصوص اینکه ارزیابی اش از تیم ملی فوتبال ایران برای مسابقات جام جهانی چیست گفت: به هر حال ما باید بدانیم که تیم ملی شاید تهیه ماه‌های اخیر فراز و فرودهای زیادی داشته اما در هر صورت در آخرین اردو با توجه به اینکه نتوانست بازی دوستانه مناسبی داشته باشد خود را مهیای جام جهانی کرده است.
وی افزود:  تیم ملی تمرینات بسیار خوبی را تیم ملی برای مسابقات جام جهانی پشت سر گذاشته و خارج از حب و بغض انتخاب نفرات، باید این را در نظر بگیریم که بازیکنان تیم ملی زحمات زیادی را طی ماههای اخیر کشیدند،آن هایی که فوتبال بازی کرده اند می دانند که تحمل تمرینات سفت و سخت برای حضور در جام جهانی چقدر برای بازیکنان دشوار است.
پیشکسوت فوتبال ایران ادامه داد:  شاید طی هفته های اخیر خیلی ها به انتخاب های کی‌روش برای تیم ملی انتقادات زیادی کرده باشند ولی باید در نظر بگیریم هیچ مربی برای شکست پا به مسابقات جام جهانی نخواهد گذاشت.
وی تصریح کرد: ما در مسابقات جام جهانی قصه تیم بسیار پر قدرت بازی داریم و شما بهتر می‌دانید که مراکش یکی از تیم‌های به مرحله مقدماتی بود که در ۱۵ بازی شکستی را متحمل نشد. آنها تیمی مثل ساحل عاج را با چهار گل شکست دادند و با صلاحیت کامل وارد مسابقات شدند. از سوی دیگر تیم ملی ما هم نشان داده به راحتی دروازه اش باز نخواهد شد و استراتژی کی‌روش در این زمینه بسیار خوب است.
ماجدی خاطرنشان کرد: در دوره گذشته جام جهانی ما بازیکنانی مثل تیموریان نکونام حسینی را در اختیار داشتیم که از تجربه خوبی برخوردار بودند اما امیدوار هستم نفرات جدیدی که به تیم ملی اضافه شدند بتوانند از استراتژی کی‌روش بهترین استفاده را کرده و ما باید سعی کنیم که گل اول را دریافت نکنیم.
رئیس کمیته آموزش فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه توقع مردم از تیم ملی باید چگونه باشد گفت: طبیعتاً وقتی تیم ملی ایران بدون شکست وارد مسابقات جام جهانی می‌شود و مثل سالهای قبل برای حضور در جام جهانی  به پلی‌آف نمی‌رویم سطح توقع مردم از تیم ملی بالا خواهد رفت ولی از این سو هم اگر مدام عملکرد تیم ملی را خوب جلوه بدهیم و بخواهیم رقبا را ضعیف نشان بدهیم قاعدتاً سطح توقع مردم بالا خواهد رفت.
وی تاکید کرد: ما باید نگاه کارشناسی به قضایا داشته باشیم و انتظارمان از تیم ملی این باشد که نتایجی درخور شأن نام تیم‌ ملی بگیرد ولی اگر قرار باشد بگوییم که پرتغال و اسپانیا را شکست می‌دهیم آن وقت این اظهار نظرها دور از نگاه کارشناسی است. این را هم در نظر بگیریم که در فوتبال هیچ چیز قابل پیش‌بینی نیست همانطور که شاید کمتر کسی فکر می کرد ما مقابل آرژانتین در دوره گذشته به آن شکل بازی کنیم و در دقیقه ۹۲ گل دریافت کنیم.
وی در پایان گفت: معتقد هستم استراتژی همیشگی کی‌روش که همان اول گل نخوردن است می تواند به تیم ملی در جام جهانی کمک کند ولی قبول کنیم که هیچ تیمی به جام جهانی نیامده که زنگ تفریح باشد یا نخواهد صعود کند. طبیعتاً تمام تیم هایی که در جام جهانی حضور پیدا کرده اند برای صعود کردن به دور بعد انگیزه دارند.
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.