در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی صورت گرفت

مأموریت رئیس‌جمهور به وزارت کشور درباره عفاف و حجاب

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از گنجانده‌شدن ۵ زبان خارجی جدید در برنامه درسی مدارس خبر داد.

بهارستانه: جلسه ۷۸۱ شورای عالی انقلاب فرهنگی به‌ریاست حجت‌الاسلام حسن روحانی برگزار شد.

محمدرضا مخبردزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در تشریح مصوبات این جلسه اظهار داشت: موضوع آموزش زبان‌های خارجی در آموزش و پرورش و دانشگاه دستور اول جلسه امشب بود که گزارش تفصیلی و جامعی از جانب وزیر آموزش و پرورش و شورای عالی آموزش و پرورش در این زمینه ارائه شد.

وی افزود: گزارشی نیز توسط دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با همکاری بنیاد سعدی آماده شده بود که در آن به چگونگی آموزش زبان‌های خارجی در کشورهای مختلف پرداخته شده بود که اعضای جلسه در جریان وضعیت آموزش زبان خارجی در داخل کشور و سایر کشورها قرار گرفتند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه آسیب‌ها و اختلالات موجود در این زمینه مورد توجه جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار گرفت، گفت: نکته‌ای که اعضای جلسه بر آن تأکید  کردند؛ آموزش زبان فارسی در سنین پایین و قوام‌بخشی و اهتمام به آن در آموزش و پرورش بود.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران افزود: در خصوص آموزش زبان‌های خارجی نیز تأکید شد که انحصار نباید وجود داشته باشد و با تصویب شورای عالی آموزش و پرورش نیز مقرر شده است که پنج زبان دیگر در مدارس تدریس شود.

مخبردزفولی تصریح کرد: نکته مهم دیگر در این زمینه کارآمد شدن آموزش زبان خارجی است که مقرر شد ارزیابی آن را وزارت آموزش و پرورش انجام دهد و همچنین پیرامون اهداف آموزش زبان خارجی و آموزش آن متناسب با نیازهای دانش‌آموزان و دانشجویان قرار شد که بررسی های لازم صورت پذیرد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد: برنامه درسی زبان خارجی نیز حتماً باید مورد تجدید نظر و بازنگری قرار گیرد و متناسب با یافته‌های جدید کارآمد و بروزرسانی شود.

وی افزود: همچنین مقرر شد؛ شورای عالی آموزش و پرورش و وزارت آموزش و پرورش در خصوص سن مناسب برای آموزش زبان خارجی به‌گونه‌ای که لطمه‌ای به زبان ملی و مادری وارد نشود و اقتضائات فرهنگی و ارزشی مورد توجه قرار گیرد، بررسی‌های لازم را انجام داده و به‌همراه پیشنهادهای مرتبط به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کنند.

مخبردزفولی با اشاره به مصوبه عفاف و حجاب شورای عالی انقلاب فرهنگی که در آن برای دستگاه‌های گوناگون مأموریت تعریف شده بود گفت: برخی از اعضا درخصوص وضعیت عفاف و حجاب در جامعه نکاتی را مطرح کردند و موضوع در جلسه مورد بحث قرار گرفت.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد: رئیس جمهور در جمع‌بندی موضوع وزارت کشور را مأمور کرد تا با پشتوانه شورای اجتماعی خود؛ گزارش جامعی از وضعیت عفاف و حجاب به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کند و در آن نقاط ضعف و کاستی‌ها به‌همراه نقاط قوت و روشهای خوب و اثربخش را مورد ارزیابی قرار داده و در این زمینه پیشنهادهای لازم را برای تصویب به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.