لبنان هدف بعدی تروریستها

دبیر کل حزب الله لبنان ضمن هشدار درباره تسلط گروههای تکفیری بر سوریه ولبنان آن را به منزله ایجاد شرایطی به مراتب بدتر از افغانستان برای این کشور توصیف کرد. به گزارش بهارستانه، سید حسن نصرالله گفت: اسرائیل دشمن  و خطر دائمی برای لبنان،امنیت، حاکمیت،نفت و آبهای لبنان است.برخی بر این باور هستند که مشکل […]

دبیر کل حزب الله لبنان ضمن هشدار درباره تسلط گروههای تکفیری بر سوریه ولبنان آن را به منزله ایجاد شرایطی به مراتب بدتر از افغانستان برای این کشور توصیف کرد.

به گزارش بهارستانه، سید حسن نصرالله گفت: اسرائیل دشمن  و خطر دائمی برای لبنان،امنیت، حاکمیت،نفت و آبهای لبنان است.برخی بر این باور هستند که مشکل لبنان به لبنان مربوط نمی شود بلکه به فلسطینی ها و مقاومت فلسطین ربط دارد.

وی گفت: اگر مقاومت و درگیری خونین مقاومت لبنان با اشغالگران نبود اسرائیل از نوار مرزی خارج نمی شد.

دبیر کل حزب الله لبنان افزود: اگر مقاومت نبود اسرائیل در لبنان باقی می ماند.آنها خواستار هیمنه و سیطره  بر مقدرات ملت لبنان هستند و به دنبال خیر برای کشور و طوائف آن نیستند.اسرائیل فرصت  رابرای هجمه به مقاومت در لبنان و فشار بر آن مناسب می داند و به دنبال فرصت ها ی دیگر است.

نصرالله بیان کرد: امروز در یادیو د شهدای مقاومت می گویم که رژیم صهیونیستی می داند که ما از آن ترس نداریم  نمی تواند خللی در عزم ما وارد کند و می داند که مقاومت در آمادگی کامل به سر می برد.رژیم صهیونیستی باید نگران باشد و حساب ویژه ای نسبت به مقاومت باز کند.باید میلیون ها حساب باز کند و باید در همین وضع بماند و دچار اشتباه محاسباتی نشود.

وی افزود: اسرائیل باید بداند که مقاومت بر آمادگی خود باقی می ماند باوجود همه تحولات در لبنان و سوریه آمادگی خود را حفظ می کند. امیدواریم که روزی بیاید که ارتش لبنان به تنهایی بتواند از لبنان حفاظت کند.

نصرالله بیان کرد: از سال1982 تا2000 و2006 دائما در لبنان مقاومت را سبب اقدامات تهاجمی اسرائیل می دانستند.حامیان مقاومت و بسیاری دیگر به این منطقه توجهی نکردند و به مقاومت ادامه دادند و به دستاورد هایی که همه لبنانی ها از آن بهره می برند دست یافتند.

وی افزود: مشکل گروه های تکفیری این است که هیچ فکر و عقیده ای را غیر از خود قبول ندارند و هر دیدگاه مخالف با خود از نظر سیاسی و تکفری را نمی پذیرند.این تروریسم تکفیری در کل منطقه وجود دارد و از گروه های مسلح در همه کشورهای منطقه تشکیل می شود و این گروهها منطق کنار زدن  وحذف دیگران را دنبال می کنند.

دبیر کل حزب الله لبنان بیان کرد: آنچه در سوریه میان داعش و جبهه النصره می گذرد موضوعی قابل تامل است. اخباری از وجود هزاران کشته و دهها عملیات انتحاری علیه یکدیگر و خودروهای بمبگذاری شده وجود دارد.آنها به احدی رحم نمی کنند.

وی افزود: گروههای افغانی با قوی ترین ارتش یعنی اتحاد جماهیر شوروی سابق جنگیده اند.پس از خروج ارتش شوروی سابق برخی گروهها که دارای تفکرات تکفیری بودند وارد جنگ با دیگر گروهها شدند و کشتاری علیه یکدیگر به راه انداختند که ارتش شوروی به راه نیانداخته بود.

دبیر کل حزب الله لبنان بیان کرد: در الجزایر گروههای مسلح با مردم چه کردند؟ما درباره انفجارها و عملیاتهای انتحاری در لبنان این تروریستها به طور علنی جنگ را آغاز کردند. اسرائیلی ها این گروههای مسلح را وارد کردند و آمریکایی ها از آن استفاده کردند.

وی افزود: لبنان بخشی از اهداف تکفیری ها قبل از حضور حزب الله در سوریه بود.برخی بر این باورند که اگر حضور حزب الله در سوریه نبود این اقدامات تروریستی رخ نمی داد سئوالی که مطرح است آیا قبل از حضور حزب الله در سوریه در لبنان جنگ نبود؟ مناطق مسیحی نشین و ارتش با خودروهای بمب گذاری شده هدف قرار نمی گرفت.بیشتر کشورهایی که از گروههای مسلح حمایت کردند نگران تبعات بازگشت این گروههای مسلح به کشورهایشان هستند.

نصرالله بیان کرد: تعدادی از کشورها مانند تونس قوانینی وضع کرده اند که سفر فرزندان خود برای جنگ در سوریه را منع کرده است.

وی افزود: سعودی ها تحرکاتی را علیه شیوخی که جوانان را برای رفتن به سوریه تشویق می کنند آغاز کرده است.سعودی ها در همه جبهه ها در سوریه می جنگند و لی امروز به این نتیجه رسیدند که بایدمانع از رفتن جوانان خود به سوریه شوند.سعودی ها درک کردند که بازگشت جوانان مسلح از سوریه مشکلات زیادی برای عربستان سعودی به بار می آورد.چرا سعودی ها و دیگران حق دارند در هراس باشند اما لبنانی ها حق دفاع از خود را ندارند به ویژه که ما در همسایگی سوریه قرار داریم.

نصرالله تاکید کرد: گروههای مسلح استراتژی سیطره بر مناطق مرزی با لبنان را دنبال می کنند و آنها می آیند و موضوع به زمان  ومکان خاصی محدود نمی شود.لبنان هدف گروههای تکفیری و بخشی از طرحهای آنهاست.

دبیر کل حزب الله لبنان اظهار داشت: اگر خدای ناکرده آنها  در اهداف خود موفق شوند سوریه از افغانستان بدتر خواهد شد.

وی بیان کرد: آنچه در الرقه رخ داد نمونه و گواهی کامل از تحولات در سوریه در صورت سیطره گروههای مسلح بر آن است.انتخابات باید در سوریه برگزار شود و دلیل این همه نگرانی چیست؟ زیرا می دانند که رای مردم به کدام سوی می رود.مقدسات مسیحیان در سوریه از سوی گروههای تروریستی مورد تعدی قرار گرفت واکنش جهان در قبال آن چه بود؟اگر گروههای مسلح بر سوریه مسلط شوند اوضاع چگونه خواهد بود شورای ملی یا رئیس ائتلاف مخالفان آن را کنترل خواهد کرد؟اگر گروههای مسلح مسلط شوند آیا سرنوشتی برای المسقبل در لبنان خواهد بود؟ آیا آینده ای برای گرایشهایی غیر از این وجود خواهد داشت؟

نصرالله بیان کرد: سی هزار لبنانی در القصیر مورد حمله قرار گرفتند و برخی از آنها ربوده شدند و زنان لبنانی مورد تهتک حرمت قرار گرفتند دولت لبنان چه کار کرد؟تنها از خود بی  طرفی و خویشتنداری نشان داد آیا ما نباید از آنها دفاع می کردیم؟

دبیر کل حزب الله لبنان افزود: آیا فراموش کرده اید هنگامی که ساکنان البقاع تهدید شدند و قرار بود گروه های تروریستی تنها در فاصله نیم ساعت بر بقاع مسلط شوند؟ آیا باید اجازه میدادیم که این اتفاق در بقاع رخ دهد؟

منبع:مهر

/پایان خبر/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.