لاوروف با دیپلمات‌های اروپایی درباره برجام رایزنی کرد

وزیر خارجه روسیه با دیپلمات‌های اروپایی دیدار و با آنها درباره مسائل مختلف از جمله برجام رایزنی کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، «سرگئی لاوروف»، وزیر امور خارجه روسیه دوشنبه با سفیران اتحادیه اروپا و رئیس نمایندگی این اتحادیه در روسیه دیدار و با آنها درباره مسائل مختلف از جمله «برنامه جامع اقدام مشترک» (برجام) رایزنی کرد.

به نوشته «ایتارتاس»، در بیانیه‌ای که وزارت خارجه روسیه بعد از این دیدار منتشر کرده آمده اوضاع برجام، اوکراین و چشم‌اندازهای توسعه روابط میان بروکسل و مسکو محورهای این رایزنی‌ها بودند.

در این بیانیه آمده است: «لاوروف تأکید کرد که طرف روس خواستار از سر گیری مذاکرات جامع با اتحادیه اروپا و همکاری با این اتحادیه بر اساس منافع برابر و دوجانبه است.»

لاوروف بر همین اساس تأکید کرده اقدامات محدودساز یکجانبه‌ای که در توسعه روبط تجاری و اقتصادی میان کشورها مانع ایجاد می‌کنند اثر معکوس دارند.

طرفین درباره مهم‌ترین مسائل بین‌‌المللی از جمله «امکان عادی‌سازی اوضاع پیرامون برجام و حل و فصل درگیری‌های اوکراین» گفت‌وگو کردند.

روسیه یکی از طرف‌های توافق هسته‌ای با ایران است. دولت آمریکا اردیبهشت‌ماه سال گذشته از این توافق خارج شد و تحریم‌ها علیه ایران را بازگرداند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.