لاوروف: اظهارات غرب درباره تهاجم روسیه به اوکراین تبلیغاتی و ساختگی است

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد اظهارات غرب درباره تهاجم روسیه به اوکراین تبلیغاتی، جعلی و ساختگی است.

به گزارش بهارستانه، به نقل از اسپوتنیک، لاوروف در مصاحبه با شبکه “راشا تودی” در این باره گفت:”من مطمئن هستم که افرادی که کم و بیش به سیاست خارجی علاقه مند هستند متقاعد شده اند که همه اینها تبلیغات، جعلی و ساختگی است. نکته اصلی این است که نویسندگان این جعلیات خودشان به آنچه در مورد آن صحبت می کنند اعتقاد دارند. آنها از این صحبت ها خوششان می آید. اگر خودشان از این کار خوششان می آیند، بفرمائید. چرا نباید به این کار بپردازند؟

به گفته وزیر امور خارجه روسیه ، این باعث لبخند می شود.

وزیر امور خارجه روسیه اضافه کرد: این آدمهای بزرگسال هر روز پیش‌بینی‌ها و ناسزاهایی را “پخش” می‌کنند. مجله پولیتیکو تا به حال چندین بار تاریخ “تهاجم” را تغییر داده است. اکنون ۲۰ فوریه را اعلام کرده است. در همان زمان، لیز تراس وزیر امورخارجه بریتانیا، گفت که “تهاجم” ممکن است در هر زمانی برای چندین ماه دنبال شود. وزیر امور خارجه ایالات متحده (آنتونی) بلینکن گفته است که “تهاجم” ممکن است طی چند هفته یا حتی چند روز اتفاق بیفتد.

وی افزود: ما می دانیم که وزارت امور خارجه آمریکا به طور محرمانه به متحدان خود در ناتو اطلاع داده است که ما باید تا پایان فوریه منتظر “تهاجم” باشیم. در همان زمان، دبیرکل ائتلاف (ینس) استولتنبرگ … اعلام کرد که آنها هیچ داده ای در مورد احتمال صد درصد “حمله” ندارند.

لاوروف خاطرنشان کرد که به موازات آن وزارت خارجه انگلیس می گوید: هر اتفاقی بیفتد، ما باید مراقب خود باشیم. آنها می گویند حتی اگر روسیه نیروها را خارج کند، تهدید از بین نمی‌رود. آنها برای آینده “خشت” می گذارند. وقتی تمرینات تمام شد، نیروها به پادگان ها باز خواهند گشت. این روند در حال انجام است، آنها می گویند حتی اگر روسیه نیروهای خود را به جایی که دائماً در آنجا مستقر هستند بازگرداند، این تهدید همچنان وجود خواهد داشت.”

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.