رئیس اتحادیه مشاورین املاک بهارستان:

قیمت معاملات مسکن در بهارستان ۲۰ درصد کاهش یافته است

رئیس اتحادیه مشاورین املاک بهارستان گفت: قیمت‌ها در برخی از معاملات مسکن شهرستان بهارستان بین ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، در طول یک سال گذشته قیمت مسکن همراه با افزلیش قیمت دلار و سکه به شکل عجیبی افزایش پیدا کرد و خرید و فروش مسکن در شهرستان بهارستان در زمان‌های مختلف با رکود و تب و تاب‌های فروش متفاوتی روبه‌رو گردید.

گفتنی است در تازه‌ترین شرایط خرید و فروش مسکن در شهرستان بهارستان بنا به گفته حبیب رضایی رئیس اتحادیه مشاورین املاک بهارستان قیمت‌ها در برخی از معاملات ۲۰ تا ۳۰ درصد افت داشته است و میزان معاملات در سه شهرگلستان، صالحیه و نسیم شهر بالغ بر ۶۰ درصد افت کرده است.

رضایی در ادامه با اشاره به آرامش بازار ارز، بیان داشت: پیش بینی می کنیم روند قیمت مسکن در سال جاری پایین‌تر از نرخ تورم عمومی قرار گیرد و این فرصت برای متقاضیان واقعی فراهم می شود تا نسبت به خرید مسکن اقدام نمایند.

وی همچنین در رابطه با تاثیر حذف قیمت از بازار مجازی خرید و فروش ملک، خاطرنشان کرد: بدون شک این اقدام در ایجاد ثبات قیمت بی‌تاثیر نبوده و امیدواریم سایت‌ها به ساماندهی مناسبی بر اساس قیمت‌های قطعی برسند و دیگر شاهد درج آگهی‌های کذایی نباشیم.

درپایان لازم به ذکر است که مطمئناً کاهش قیمت مسکن در شهرستان بهارستان خبر خوبی برای خانواده‌های بهارستانی به حساب می آید، چراکه قشر غالب این شهرستان را قشر کارگر تشکیل می دهند و با پایین آمدن قیمت‌ها امکان صاحب شدن بسیاری از خانواده‌های بهارستانی فراهم می شود، اما مطمئناً افرادی که سعی در سود بردن از بازار متشنج مسکن داشتند، از این خبر رضایت چندانی نخواهند داشت.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.