قیمت انواع میوه/ بازی الاکلنگی گوجه‌فرنگی و پیاز

طی روزهای گذشته قیمت پیاز که به کیلویی ۱۶ هزار تومان رسیده بود با توقف صادرات به کیلویی ۸ هزار و ۹۰۰ تومان رسیده است اما خبر از سرگیری صادرات گوجه‌فرنگی قیمت این محصول را دوباره افزایش داد.

به گزارش بهارستانه به نقل از فارس، قیمت پیاز با توقف صادرات، از کیلویی ۱۶ هزار تومان به ۸۹۰۰ تومان رسیده، اما خبر از سرگیری صادرات گوجه‌فرنگی قیمت این محصول را دوباره افزایش داد.

صادرات سیب‌زمینی و پیاز که بیشتر به کشور همسایه عراق انجام می‌شد، قیمت پیاز را در روزهای گذشته بسیار افزایش داد و سبب شد که وزیر جهاد کشاورزی صادرات پیاز را از ۱۵ فروردین ممنوع اعلام کند. این خبر باعث شد قیمت پیاز در بازار به کیلویی ۷ هزار تومان برسد، اما روز گذشته قیمت این محصول دوباره ۲ هزار تومان در هر کیلو افزایش یافت.

فروشندگان بازار می‌گویند، بارندگی‌های اخیر باعث شده پای محصول پیاز به بازار کمتر برسد و دلیل افزایش ۲ هزار تومانی روز گذشته هم به این دلیل است.

صابری دبیر اتحادیه بارفروشان روز گذشته اعلام کرد که قیمت پیاز در بازار تا سقف ۷۰۰۰ تومان است که نسبت به روزهای گذشته ۴۰ درصد کاهش یافته و در روزهای آینده  نیز کاهش خواهد یافت. البته این وعده‌ها در چند هفته گذشته هم از سوی مسئولان مطرح شده بود.

بر اساس این گزارش، قیمت گوجه‌فرنگی هم که هفته قبل در روزهای اوج خود به کیلویی ۸ هزار تومان رسیده بود، بعدا این رقم به ۲۵۰۰ تومان رسیده بود، دوباره روز گذشته قیمتها دوباره با خبر از سرگیری صادرات، افزایش یافت و گوجه فرنگی در منطقه ۱۹ تهران کیلویی ۵۴۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

گزارش میدانی خبرنگار فارس، حاکی است در منطقه ۱۹ تهران قیمت هر کیلو سیب درختی درجه دو ، ۷۵۰۰ تومان و درجه یک ۱۲ هزار تومان به فروش می‌رود.

کیوی ۸۲۰۰ تومان، پرتقال ۶۹۰۰ تومان، کلم قرمز ۶۸۰۰ تومان، پیاز ۸۹۰۰ تومان، سیب‌زمینی ۵۳۰۰ تومان، کاهو ۶۵۰۰ تومان، توت‌فرنگی ۱۲ هزار تومان، موز ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان، گوجه‌فرنگی ۵۴۰۰ تومان، فلفل دلمه‌ای ۷۵۰۰ تومان عرضه می‌شود.

میوهقیمت (تومان)
سیب  درختی۷۵۰۰
پرتقال۶۹۰۰
موز۱۱٫۵۰۰
توت‌فرنگی۱۲٫۰۰۰
کیوی۸۲۰۰
پیاز۸۹۰۰
سیب‌زمینی۵۳۰۰
کلم قرمز۶۸۰۰
کاهو۶۵۰۰
گوجه‌فرنگی۵۴۰۰
فلفل دلمه‌ای۷۵۰۰

نکته مهم این است موز وارداتی که حداقل برای واردات آن از زمان ثبت سفارش تا ورود به داخل کشور ۳ ماه زمان لازم است و این محصول که از یک قاره دیگر و شاید ماه‌ها روی کشتی است، ارزان‌تر از برخی میوه‌ها است که در داخل کشور و در استان‌های هم‌جوار به عمل می‌آید.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.