رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار بهارستان:

قیمت‌ها در بهارستان ارزان‌تر و مناسبت‌تر از سایر مناطق است/ واردات میوه و تره‌بار بهارستان به روزانه ۵۰۰ تن خواهد رسید

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار بهارستان گفت: واردات میوه و تره‌بار بهارستان با راه اندازی دو میدان میوه و تره‌بار به حدود 500 تن در روز خواهد رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، بهرام مهدوی رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار و مواد پروتئینی شهرستان بهارستان به ورود روزانه ۳۰۰ تن میوه و تره‌بار به بهارستان اشاره کرد و بیان داشت: به دلیل تراکم بالای جمعیت و قیمت‌های مناسب در این شهرستان با راه‌اندازی دو میدان میوه و تره‌بار در سطح شهرستان بهارستان این میزان واردات به ۵۰۰ تن در روز افزایش پیدا خواهد کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه قیمت‌ها در بهارستان مناسب می باشد، تصریح کرد: درحالی که تهران در بیشتر ایام سال در اوج گرانی میوه و سایر اقلام پروتیئنی به سر می برد، خوشبختانه در شهرستان بهارستان قیمت‌ها بسیار ارزان‌تر بوده و مردم بهارستان برای تأمین اقلام غذایی هیچ مشکلی ندارند.

مهدوی همچنین با اشاره به نارضایتی اصناف نسبت به حضور دست فروشان در سطح شهرستان، اذعان داشت: فعالیت دست فروشان در سطح بهارستان سبب نارضایتی واحدهای صنفی از شرایط شده  است اما واقعیت این است که به دلیل وجود بیکاری، ما نمی توانیم به یک باره دست فروشان را از مدار خارج کنیم و حذف یک باره آن‌ها مشکلات اقتصادی زیادی برای خانواده‌هایشان به وجود می‌آورد.

وی در رابطه با راهکار ممانعت از فعالیت دست فروشان، تبیین کرد: بهترین راه مقابله با دست‌فروشی، ساماندهی افراد دست فروش است که ما انتظار داریم شوراهای اسلامی شهر و شهرداری‌ها برای ساماندهی این افراد همکاری لازم را با ما داشته باشند و با دایر کردن مکان‌های مشخص در سطح شهر، وانت‌بارها و چرخی‌ها را سازماندهی کنند.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌‌بار شهرستان بهارستان باتاکید براینکه قانون استفاده از دستگاه‌های مکانیزه در زمینه فرهنگ‌سازی بی‌تأثیر است، تصریح کرد: متأسفانه شاهد بی‌تاثیری قانون استفاده از دستگاه‌های مکانیزه در نحوه قانونمند کردن واحدهای صنفی به ویژه در زمینه پرداخت مالیات می باشیم، چرا که در شهرستان بهارستان کمتر از ۱۰ درصد از واحدها نسبت به تهیه و نصب این دستگاه‌ها اقدام کرده‌اند و این درحالی است که اداره مالیات هیچگونه آموزشی در این زمینه ارائه نکرده و این موضوع سبب نارضایتی واحد‌های صنفی شده است.

وی درپایان باتوجه به انتقادات حاصل از افزایش و دریافت غیرمنصفانه مالیات از اصناف و کسبه در سال‌های اخیر، افزود: در شرایطی که بیشترین رکود بازار و تحریم‌ها در سطح کشور حاکم است، متأسفانه در چند سال اخیر افزایش بی‌رویه مالیات سبب تعطیلی بسیاری از واحد‌های صنفی شده است.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.