قطعی‌های برق در بهارستان با برنامه‌ریزی صورت می گیرد/ شهروندان بهارستانی برق را به شکل جیره بندی مصرف می کنند

قطعی‌های مکرر برق در سطح شهرستان بهارستان و گزارشات مردمی در این شهرستان، نشان از جیره بندی برق بهارستان دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، پس از آغاز قطعی‌های موردی برق در شهرستان بهارستان، در ادامه گرمای کم سابقه هوا و افزایش مصرف برق در شهرگلستان و شهرصالحیه، قطعی‌های پراکنده اما برنامه‌ریزی شده برق در این نقاط مختلف دو شهر آغاز شده است.

گفتنی است که در آغاز دومین هفته تیرماه با رسیدن مصرف برق به مرز ۹ هزار مگاوات در ساعات پیک روزانه، قطعی‌های موردی برق در محله‌های مختلف شهرگلستان، صالحیه و نسیم شهر سبب اعتراض شهروندان و نارضایتی آن‌ها شده است.

با ادامه این روند در مصرف برق، به نظر می رسد در برخی ساعات اوج مصرف از ساعت ۲۰ تا ۲۳ به منظور پایداری برق شبکه، قطعی‌های برنامه‌ریزی شده در سطح شهرستان بهارستان اعمال می شود، که بدون شک در روند زندگی روزمره شهروندان بهارستانی بی‌تاثیر نخواهد بود.

گزارش های مردمی از وضعیت روزهای ابتدایی تیرماه حاکی از این می باشد که تقریباً نیمی از مناطق شهرهای شهرستان بهارستان طعم خاموشی‌های ۳۰ دقیقه‌ای تا ۲ ساعته و بعضاً ۶ ساعته را در زمان‌های مختلف در طول روز چشیده‌اند.

بنا به گفته برخی شهروندان بهارستانی، وصل شدن مجدد برق منوط به تماس‌های مستمر و پیگیرانه از سامانه ۱۲۱ نمی باشد، چون مسئولین به صورت غیر رسمی اعلام کرده‌اند، برق جیره بندی شده است و فعلاً چاره‌ای جز تحمل شرایط موجود وجود ندارد.

درپایان لازم به ذکر است که تاکنون هیچ اعلام رسمی مبنی بر جیره بندی برق یا نوبت بندی قطعی‌های برق در این شهرستان نشده و تمامی اطلاعیه‌های رسمی برپایه توصیه و درخواست از مشترکان برای کاهش مصرف است؛ اما گزارش‌های مردمی از گلستان و صالحیه نشان می دهد برق جیره بندی شده است.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.