امام جمعه بخش گلستان:

قرآن کریم الگوگیری از زندگی زنبور عسل را توصیه کرده است

امام جمعه بخش گلستان گفت: قرآن کریم و تعدادی از اهل بیت الگوبرداری از زندگی زنبور عسل را به مؤمنان توصیه کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، حجت الاسلام والمسلمین محمود نورپور امام جمعه بخش گلستان با اشاره به تاکید روایات بر الگو گیری انسان از برخی صفات حیوانات به ویژه زنبور عسل، بیان داشت: در قرآن کریم یکی از سوره‌ها نحل نامگذاری شده و زندگی پر رمز و رازی دارد.

وی در ادامه به روایتی از امیرالمومنین علی (ع) بر الگو گیری انسان از زنبور عسل اشاره کرد و گفت: مؤمن دارای سه ویژگی همانند زنبور عسل می باشد و ویژگی اول تناول این حیوان از غذای پاک و شهد گل‌های معطر است، ویژگی دوم صادرات پاک زنبور عسل که عسل شفا بخش است و ویژگی سوم آن زندگی باظرافت و لطیف می باشد.

حجت الاسلام والمسلمین نورپور باتاکید بر مفهوم ویژگی‌های مذکور، تشریح کرد: باتوجه به ویژگی نخست انسان مومن نیز باید رزق و روزیش پاک و طیب باشد چرا که غذایی که از طریق حرام به دست بیاید زندگی را دچار ظلمت و بی‌برکتی خواهد کرد و فرزندانی هم که از رزق حرام وارد جامعه شوند فرزندان صالحی نخواهند بود.

وی همچنین در رابطه با لزوم توجه به ویژگی‌های مذکور، اظهار داشت: بنابراین همگان می بایست با الگو گیری درست و مناسب از مکتب قرآن و اهل بیت این ویژگی‌ها را در زندگی خود الگو قرار دهیم تا در مسیر درستی قرار بگیریم.

امام جمعه بخش گلستان درپایان باتوجه به مفهوم دیگر ویژگی‌های ذکر شده، خاطرنشان کرد: در زندگی باید سعی کنیم تا از اسراف و تبذیر به دور باشیم و همواره و همیشه شکر نعمت‌های خدا را به جا آوریم.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.