فقط ۵ درصد کودکان آمریکایی فعالیت فیزیکی دارند

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، تنها 5 درصد از کودکان آمریکایی به اندازه‌ای که کارشناسان توصیه می‌کنند فعالیت دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از دیلی‌میل، نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، تنها ۵ درصد از کودکان آمریکایی به اندازه‌ای که کارشناسان توصیه می‌کنند فعالیت دارند.

براساس این تحقیق، حدود ۵۰ درصد کودکان آمریکایی هیچ فعالیتی ندارند؛ حدود ۴۵ درصد کمتر از ۶۰ درصد میزان توصیه شده ورزش می‌کنند و تنها ۵ درصد به اندازه‌ای که باید، تحرک دارند.

کارشناسان سی‌دی‌سی به کودکان آمریکایی توصیه کرده‌اند، روزانه ۶۰ دقیقه فعالیت فیزیکی داشته باشند و این میزان را به ۴۲۰ دقیقه در هفته برسانند.

چاق شدن در سن نوجوانی می تواند خطر ابتلا به برخی از مشکلات سلامتی مانند بیماری های قلبی، بیماری کلیه، فشار خون بالا، دیابت و سکته را افزایش دهد.

این گزارش ضمن هشدار این موضوع که هر آژانسی که بر سلامت عمومی تمرکز دارد باید از بحران چاقی آگاهی داشته باشد، تأکید کرد: «چاقی با خطرات جدی سلامت همراه است و کودکان چاق در معرض ابتلا به بیماری های کبدی، دیابت، کلسترول بالا و فشار خون بالا هستند».

پژوهشگران می‌گویند: این مطالعه نشان داد بچه هایی که در طول یک روز ۲-۱ ساعت تلویزیون نگاه می کرده اند، احتمال چاقی و افزایش وزن شان حدود ۴۷ درصد بیش از بچه هایی بوده که کمتر از این مدت جلوی تلویزیون بوده اند و هرچه مدت استفاده از این وسیله بیشتر بوده احتمال چاقی بچه ها هم افزایش پیدا کرده است.

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.