فضای مجازی عامل فاصله فرزندان و والدین در بهارستان است/ فرهنگ استفاده از شبکه‌های اجتماعی در بهارستان نیازمند توجه می باشد

نبود آگاهی و فرهنگ کافی برای استفاده از فضای مجازی در شهرستان بهارستان باعث بروز مشکلات عدید‌ه‌ای به ویژه برای قشر نوجوان و جوان شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، فضای مجازی، شبکه‌های اجتماعی و اینترنت جزو بخش‌های اصلی زندگی روزمره انسان‌ها درحال حاضر به شمار می رود اما نکته مهم در خصوص این عوامل لزوم داشتن آگاهی کافی و فرهنگ لازم به جهت استفاده از آن‌ها می باشد که باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در شهرستان بهارستان به شکلی تبدیل شده است که بیشتر به یک هنجار اجتماعی شبیه می باشد تا یک وسیله و راه جهت برقراری ارتباط با دیگران، یادگیری و آموزش، کار کردن و… که همین موضوع لزوم رسیدگی به وضعیت فضای مجازی بهارستان را تشدید می کند.

گفتنی است که اکثر خانواده‌های شهرستان بهارستان، خانواده‌های سنتی و مذهبی می باشند که متاسفانه فرزندان آن‌ها غرق در فضای مجازی شده و والدین نیز هیچگونه اطلاعاتی در رابطه با فضای مجازی و نحوه استفاده از آن ندارند که همین امر در وهله اول باعث ایجاد یک شکاف ارتباطی و درکی بین والدین و فرزندان شده است.

در وهله دوم به دلیل عدم آشنایی والدین با این فضا و نبود نظارت آن‌ها بر روی فرزندان خود، نوجوانان و جوانان بدون هیچگونه آموزش، آگاهی و فرهنگ‌سازی وارد شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی می شوند و فضای فانتزی، سلبریتی‌های غیر واقعی، تبلیغات رنگارنگ و مدل‌های نمایشی سبب ایجاد تغییرات رفتاری، شخصیتی و عقیدتی در بین آن‌ها می شود.

درپایان لازم به ذکر است که موضوع بی‌حجابی و بدحجابی را نیز می توان یکی از عوامل همین مسئله دانست که بارها توسط ائمه جمعه بوستان و گلستان و دیگر مسئولین به آن اشاره شده است، اما باید در نظر داشت که اشاره کردن به تنهایی کافی نبوده و پاکسازی فضای مجازی شهرستان و فرهنگ سازی برای قشر نوجوان و جوان در خصوص نحوه استفاده از شبکه‌های اجتماعی نیازمند فعالیت‌های جدی، ایجاد جریان‌های مذهبی، انقلابی و آگاه‌کننده در فضای مجازی و… می باشد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.