فروشنده غیرمجاز PDF کتاب‌ها در دادگاه محکوم شد/ سایر پرونده‌ها در حال رسیدگی است

وکیل اتحادیه ناشران ضمن تأکید بر بازدارنده نبودن احکام صادره برای قاچاق کتاب، از باز شدن پرونده‌های مرتبط با فروش فایل پی‌دی اف آثار در فضای مجازی خبر داد.

به گزارش بهارستانه، امیرحسین فواکه، وکیل اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران، در گفت‌‌و‌گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،  با اشاره به وضعیت پرونده‌های تکثیر غیر قانونی (معروف به قاچاق کتاب‌های ناشران) گفت:‌ روند رسیدگی به این پرونده‌ها ادامه دارد. در راستای مبارزه با مجرمین فرهنگی در این حوزه، پرونده‌هایی در خصوص فروش و نشر غیرقانونی فایل پی‌دی اف کتاب‌های ناشران در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی نیز در قوه قضائیه باز شده و در حال رسیدگی است.

وی ادامه داد:‌ اخیراً دادگاهی برای یکی از متهمان فروش و نشر غیر قانونی کتاب در شبکه اجتماعی تلگرام که توسط کارگروه صیانت شناسایی و معرفی شده بود، تشکیل و حکم محکومیت برای متهم پرونده صادر شد.

وکیل اتحادیه ناشران و کتاب فروشان تهران همچنین در یک ارزیابی از وضعیت قاچاق کتاب در سال جاری نسبت به سال‌های گذشته اضافه کرد:‌ با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته توسط بازرسان اتحادیه و مساعدت‌های انجام شده توسط نیروی محترم انتظامی در سال‌های گذشته از حجم تکثیر غیر قانونی کتب پر فروش ناشران که در برخی موارد به صورت بسیار گسترده انجام می‌شد، کاسته شده است.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.